W dniach 5 – 8 maja w Warszawie odbyło się kolejne już spotkanie powstałej przy rynku hurtowym w Broniszach Fundacji Inicjatyw Środkowoeuropejskich Rynków Hurtowych. Celem spotkania była przede wszystkim wymiana doświadczeń z giełdami miedzy innymi w Budapeszcie Rijece czy Lwowie. Gospodarze Warszawskiego Rolno - Spożywczego Rynku Hurtowego ,,Bronisze ‘’ na czele z prezesem Mirosławem Mazarukiem chcieliby, aby giełda w Broniszach było nie tylko najważniejszym centrum handlu warzywami i owocami w Polsce , ale również w Europie.
Pomysł aby w przyszłości w podwarszawskich Broniszach skupiony był handel rolno – spożywczy z całej Europu środkowowschodniej popiera również Artur Ławniczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zdaniem wiceministra Ławniczaka jest to bardzo dobra inicjatywa , aby wspólnie promować rynki rolno – spożywcze. Dlatego też w trakcie spotkania z przedstawicielami Fundacji Inicjatywy Środkowoeuropejskich Rynków Hurtowych zadeklarował pełne wsparcie dla tego typu działań i dalszą owocną współpracę w tym zakresie z resortem rolnictwa.
Warszawski Rolno – spożywczy Rynek Hurtowy S.A. powstał w 1995 roku .Z inicjatywą stworzenia rynku hurtowego obsługującego region warszawski wystąpili polscy ogrodnicy i rolnicy zrzeszeni w Polskim Związku Ogrodniczym oraz udziałowcy firm Agro-Best Sp. z o.o. i Giełdy Ogrodniczej Sp. z o.o. Środowiska te zainteresowały swoją inicjatywą Ministerstwo Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, które opracowało: Rządowy Program Budowy Sieci Rynków Hurtowych i Giełd Rolnych. Głównym założeniem programu było usprawnienie obrotu hurtowego artykułami rolno-spożywczymi i dostosowanie go do standardów europejskich.
Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA jest zbudowany na 35 hektarach powierzchni, w tym 8 hektarów zajmują hale i wiaty handlowe Na Rynku działa 450 handlowców w halach i wiatach i ok. 1000 producentów na powierzchniach handlowych odkrytych . Szacowana wielkość rocznych obrotów handlowych wynosi 1 100.000 ton.