24 kwietnia w Budapeszcie odbyło się spotkanie Ministrów Rolnictwa Krajów Grupy Wyszehradzkiej. W rozmowach pod przewodnictwem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Republiki Węgierskiej – dr Imre Nemeth uczestniczyli ministrowie – Republiki Czeskiej – Jaroslav Palas, Rzeczpospolitej Polskiej – Adam Tański i Republiki Słowackiej – Zsolt Simon.
Z inicjatywy strony polskiej uzgodniono, że w naszym kraju, po konferencji Rady Ministrów Rolnictwa na Korfu, odbędzie się spotkanie poświęcone ocenie projektu reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Ministrowie generalnie wyrazili poparcie dla kierunku zmian tej polityki. Uważają oni, że jest to właściwy krok do zwiększenia konkurencyjności rolnictwa poszerzonej Unii Europejskiej na rynkach światowych, uwzględniający zasady zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i bezpieczeństwa żywności. Jednocześnie jednak wyrazili przekonanie, że decyzja, co do kształtu przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej nie może zapaść bez uwzględnienia opinii przyszłych państw członkowskich.
W trakcie spotkania strony przekazały informacje o wynikach rozmów dotyczących rozszerzenia preferencji w ramach handlu wyrobami rolnymi CEFTA. Uzgodnienia czesko-węgiersko-słowackie znajdują się w końcowej fazie i kraje te chcą, aby nowe preferencje weszły w życie w lipcu 2003 roku. Uzgodnienia polsko-węgierskie w tym zakresie są w toku. W odniesieniu do pozostałych członków Grupy Wyszehradzkiej strona polska zaproponowała spotkanie ekspertów. Ministrowie Rolnictwa Krajów Grupy Wyszehradzkiej stwierdzili w trakcie spotkania, że bezpieczeństwo żywności jest jednym z tych priorytetów, które Unia Europejska traktuje ze szczególną uwagą.
Powołane jest Europejskie Biuro ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFTA). Strony wymieniły informacje na temat powołania takich biur w swoich krajach i o planowanej ich działalności. W Polsce tym zagadnieniem zajmują się inne instytucje.