Jak podała FAMMU/FAPA, podaż mięsa wołowego na rynku brytyjskim w najbliższych 18 miesiącach będzie pozostawała ograniczona ze względu na spadkową tendencję w pogłowiu bydła.
W I połowie 2013 r. obniżyła się znacznie rejestracja cieląt na Wyspach, co wynikało z obaw producentów przed wysokimi kosztami produkcji oraz niepewnymi warunkami ekonomicznymi. Konsekwencją tych niekorzystnych zjawisk będzie redukcja produkcji wysokiej jakości wołowiny, która prawdopodobnie nie odbije się od dna przed 2016 r.
Zmaleje także produkcja wołowiny pochodzącej od krów oraz dorosłych byków. Poziom produkcji wołowiny w 2014 r. raczej ni będzie się różnił od poziomu z 2013 r. Wielkość eksportu tego gatunku mięsa w 2013 r. oraz w 2014 r. będzie zależna od podaży wołowiny na rynku. Prawdopodobnie będzie on (eksport) pozostawał zbliżony do poziomu z 2012 r.
W 2013 r. spadnie przywóz wołowiny na Wyspy, ze względu na mniejszy popyt na przetworzone produkty na rynku wewnętrznym (wynik tzw. afery z mięsem końskim). Większy import spodziewany jest w 2014 r. Poziom spożycia mięsa wołowego w 2013 r. będzie prawdopodobnie niższy niż w 2012 r. Jego wzrostu można spodziewać się w następnym roku, do czego przyczyni się większy import.