Władze Sławkowa złożyły uwagi do projektu planu zagospodarowania przestrzennego Bukowna, jaki obecnie powstał. W jego treści został pominięty zapis o powstaniu zbiornika wodnego na Białej Przemszy, która jest rzeką graniczną pomiędzy obydwoma miastami.
Władze Sławkowa przypominają, że taki zbiornik znajdował się w studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obydwóch miast i powinien znaleźć się w tworzonym obecnie planie zagospodarowania przestrzennego Sławkowa. Jego utworzenie zostało uzgodnione przez obydwa miasta. Władze Sławkowa sprzeciwiają się jednostronnemu wykreślaniu z planu Bukowna tej inwestycji, co stawia jej powstanie pod znakiem zapytania. Równocześnie przypominają, że takie postępowanie, nieuzgodnione z władzami Sławkowa, może narazić miasto Bukowno na straty finansowe, ponieważ władze Sławkowa mogą domagać się od Bukowna pokrycia kosztów koniecznych zmian, zarówno w studium, jak i w planie.
Zalew na Białej Przemszy ma mieć długość około kilometra i szerokość 350 metrów. Ma pełnić funkcje rekreacyjne. Zdaniem władz Sławkowa, tereny te są często zalewane, stąd konieczność budowy takiego jeziora. Budowa zbiornika jest możliwa dopiero po osiągnięciu odpowiednio wysokiego stanu czystości wód, który w ostatnich latach stale ulega poprawie, gdyż rozwiązywane są problemy gospodarki wodno-ściekowej w górnej części zlewiska tej rzeki. Dlatego dotychczas jest ono traktowane jako zadanie perspektywiczne, a jego wykonanie jest planowane za około 10 lat.