Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

SGGW zakończyła I etap rekrutacji na studia stacjonarne

19 lipca 2010
Gospodarka Przestrzenna, Dietetyka, Weterynaria, Finanse i Rachunkowość oraz Biotechnologia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w SGGW. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zakończyła I etap rekrutacji na studia stacjonarne.

Mimo pogłębiającego się niżu demograficznego, nie słabnie zainteresowanie maturzystów studiami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wprawdzie rekrutacja jeszcze trwa, już można powiedzieć, że w tym roku maturzystów chcących studiować w SGGW nie będzie mniej niż w ubiegłym roku. Chęć studiowania w uczelni zgłosiło blisko 18 tys. kandydatów, w tym 13,6 tys. na studia dzienne. Oznacza to, że o jedno miejsce na studiach stacjonarnych ubiega się 4. kandydatów.

W tym roku maturzyści mogą wybierać spośród 28 kierunków na studiach dziennych, 22 na zaocznych i 7 na wieczorowych. SGGW na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia przyjmie łącznie 6 555 osób, w tym 3 350 na studia stacjonarne, 2 750 na niestacjonarne w systemie zaocznym oraz 455 na niestacjonarne w systemie wieczorowym.

Podczas tegorocznej rekrutacji, inaczej niż w ubiegłym roku, najbardziej obleganym kierunkiem była Gospodarka Przestrzenna. Tu o jedno miejsce walczyło 15,4 kandydatów. Na drugim miejscu, tak jak w ubiegłym roku, uplasowała się Dietetyka (10,4 os./miejsce), a na trzecim Weterynaria (9,8). Aby dostać się na kierunek Finanse i Rachunkowość trzeba było pokonać 9,6 kandydatów, a na Biotechnologię 8,7. W tym roku popularne są także: Ekonomia i Budownictwo. Nowością są studia na makrokierunku Technologie Energii Odnawialnej, gdzie o jedno miejsce walczyło blisko 6. kandydatów.

W odróżnieniu do ubiegłego roku osłabło nieco zainteresowanie kierunkiem Turystyka i Rekreacja (8,4). Wówczas był on najbardziej popularnym kierunkiem, a o jedno miejsce walczyło 14. kandydatów. W ubiegłym roku popularne były także: Dietetyka (13,3), Finanse i rachunkowość (11,3), Biotechnologia (11), Weterynaria (10), Logistyka, Gospodarka Przestrzenna, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Socjologia, Ekonomia oraz Ochrona środowiska.

To jednak nie koniec rekrutacji na studia w SGGW. Po ogłoszeniu listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia dzienne (wyniki 10.07 br.), do 22 lipca będzie trzeba składać dokumenty w Biurze Spraw Studenckich. Następnie rozpoczynając od 22 lipca do 12 sierpnia, w każdy czwartek będą ogłaszane ewentualne wolne miejsca na poszczególne kierunki studiów. Trwa także rekrutacja na studia niestacjonarne.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wszystkich rodzajach studiów uczy się 27 tysięcy studentów. Jest to jedna z najstarszych polskich uczelni, która w tym roku zdobyła tytuł „Najbardziej innowacyjnej i kreatywnej uczelni w Polsce”. Dotychczas ukończyło ją ponad 140 tysięcy osób.
Szczegółowe zasady rekrutacji, w tym: terminy, wymagane dokumenty, egzaminy kwalifikujące na określone kierunki, zasady przeliczania ocen maturalnych na punkty SGGW i zasady tworzenia list rankingowych są dostępne na stronie internetowe uczelni www.sggw.pl 

POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę