Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Rosja blokuje pasze z Europy

5 stycznia 2016
Rosja wprowadziła zakaz importu pasz zawierających przetworzone białka pochodzenia zwierzęcego. Zakaz funkcjonuje od 26 marca br. i dotyczy wszystkich pasz pochodzących z krajów Unii Europejskiej, w tym także z Polski.

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego na swojej stronie internetowej zamieściła informację o zakazie wwozu do Rosji pasz mogących zawierać przetworzone białka pochodzenia zwierzęcego, służące do skarmiania zwierząt gospodarskich. Zakaz nie dotyczy jedynie pasz z dodatkiem białka otrzymanego podczas przetwórstwa ryb oraz białek mleka.

Skąd taka decyzja rosyjskich władz weterynaryjnych? Strona rosyjska swoją decyzję tłumaczy tym, że do tej pory zdarzały się przypadki wykrycia w paszach (pochodzenia unijnego) DNA przeżuwaczy oraz białek zwierzęcych. W związku z tym obawiają się przeniesienia czynników wywołujących gąbczaste encefalopatie na terytorium Rosji. Poza tym władze Federacji tłumaczą, że muszą zharmonizować rosyjskie prawodawstwo z międzynarodowym.POWIĄZANE

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa mając na uwadze wiosenną inten...

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć,...

Wyniki badań na temat dostępności fungicydów w dobie wycofywania substancji czyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę