Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Rolnicy wysoko oceniają pracę ARiMR

3 grudnia 2015
Raport "Polska Wieś i Rolnictwo 2013" przygotowany przez firmę BioStat wskazuje, że praca Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oceniana jest wysoko. Spośród osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy załatwiały sprawy w ARiMR, 82% wystawiło Agencji oceny bardzo dobre i dobre, przy czym 15% przyznało najwyższą notę.

Jak wynika z Raportu rolnicy wysoko oceniają m.in. kompetencje pracowników ARiMR - 74 % ocen bardzo dobrych i dobrych, 13% wystawia ocenę ani dobrą, ani złą, 6 % nie ma zdania w tej sprawie, a jedynie 7% źle ocenia kompetencje pracowników Agencji. Respondenci wskazali również na wysoką jakość obsługi interesantów - 70 % ocen bardzo dobrych i dobrych, 19%  to oceny ani dobre, ani złe, 5% nie ma zdania w tej sprawie, a tylko 6% wystawia negatywne oceny w tym zakresie.

Badani mieszkańcy wsi oceniali również działalność informacyjną prowadzoną przez ARiMR. Najwyższe noty zebrały informacje przekazywane za pośrednictwem telewizji - 64% pozytywnych ocen, a 28 % nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego typu mediach,  prasy - także 64% pozytywnych ocen, 29% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego typu mediach, radia - 63% ocen pozytywnych,  32% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego typu mediach oraz portalu internetowego ARiMR - 49% ocen pozytywnych, 48% nie ma zdania lub nie spotkało się z informacjami na ten temat w tego tym medium.
Większość mieszkańców wsi - 77% badanych -  nie zgłasza żadnych uwag do funkcjonowania ARiMR. Pozostali wskazują na potrzebę m.in. poprawy obsługi lub podniesienia kompetencji pracowników ARiMR (4%), zwiększenia liczby informacji i ich dostępności (4%), przygotowania łatwiejszych formularzy wniosków o pomoc (3%), szybszego załatwiania spraw (2%), zmniejszenia biurokracji (2%), czy wydłużenia godzin otwarcia placówek  Agencji (1%).
 
Respondenci odpowiadali również na pytania ,skąd chcieliby czerpać informacje o działaniach ARiMR. Najwięcej z nich wymieniło telewizję, na drugim miejscu wskazano prasę, a w dalszej kolejności materiały przekazywane za pośrednictwem sołtysów, pracowników Agencji, radia oraz portalu internetowego ARiMR.
Firma BioStat zbadała również, skąd rolnicy czerpią informacje o zmianach zachodzących na wsi i w rolnictwie oraz o możliwościach skorzystania ze wsparcia. Najwięcej, bo aż 51% badanych, wskazało jako źródło tych informacji telewizję, 26% radio, 18% respondentów stwierdziło, że taką wiedzę mają z ogłoszeń umieszczanych w urzędach państwowych, 13% z Internetu, a 10% z prasy.
Z programów telewizyjnych, z których rolnicy dowiadują się o zmianach na wsi oraz o możliwości skorzystania z pomocy, największą oglądalnością cieszy TVP1 - 76% ankietowanych, 21% wskazało na TVP2, a 20% na TVP Info. 13% respondentów informacje o zmianach zachodzących na wsi i w rolnictwie oraz o możliwościach skorzystania ze wsparcia czepie z TVN24 i POLSAT-u, a 11% z TVN-u. Spośród stacji radiowych największą słuchalnością u rolników cieszy się Radio ZET (35%), RMF FM (18%) oraz Program 1 Polskiego Radia (15%). Natomiast spośród portali internetowych najwięcej rolników jako źródło informacji o rolnictwie i wsparciu jego rozwoju wymienia Wirtualną Polskę (18% rolników i 35% nie rolników), Onet (15% rolników i 23% nie rolników), a na trzecim miejscy portal internetowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (www.arimr.gov.pl), z którego korzysta 13% rolników i 15% nie rolników.
Badanie "Polska Wieś i Rolnictwo 2013", przeprowadzone przez firmę BioStat, zostało wykonane na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Nieruchomości Rolnych, Agencji Rynku Rolnego oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę