MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Opakowania tekstylne - pojemniki nowoczesnego przemysłu

3 grudnia 2015
W branżach, gdzie szczególnie istotna jest estetyka produktów, coraz częściej zastępuje się kartonowe lub polipropylenowe przekładki wkładami z tekstyliów. Zapewniają nie tylko ponadprzeciętną ochronę, ale również niebagatelne oszczędności.
Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom estetycznym konsumentów, producenci przedmiotów użytkowych coraz częściej proponują towary wyróżniające się ciekawym designem i wykończeniem niestandardowymi materiałami. Z punktu widzenia procesów logistycznych wiąże się to z koniecznością kontroli czynników mogących naruszyć nieskazitelny wygląd sprzętów. Rosnący nacisk na zabezpieczenie elementów, zarówno w składowaniu jak i w przewozie, przekłada się na popularność opakowań tekstylnych.



Ochrona designerskiego AGD
W epoce, gdy standard stanowiły białe, matowe lodówki, wystarczającymi do zabezpieczenia AGD środkami były opakowania kartonowe, polistyrenowe i folia bąbelkowa. Jednak w związku z coraz częstszym wykorzystywaniem w zdobnictwie skóry, elementów chromowanych i innych podatnych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dotychczasowe rozwiązania przestały wystarczać.
W ostatnich latach w magazynowaniu i przewozie delikatnych, designerskich elementów zastosowanie znajdują wkłady tekstylne z miękkich tkanin. – W zależności od wielkości transportowanych części, szyte przekładki montuje się w pojemnikach KLT bądź w większych stalowych kontenerach - mówi Wojciech Rośkowicz, ekspert firmy Igopak, projektującej i produkującej opakowania przemysłowe. – Największą zaletą tekstylnej wyściółki są doskonałe parametry ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwalają do minimum ograniczyć braki wynikające z niewłaściwego transportu elementów zdobniczych – dodaje Rośkowicz.

Mocny materiał dowodowy
Opakowania tekstylne sprawdzają się również
  • w zabezpieczeniu towarów o większej masie. 
Wykorzystuje się tu materiały poliestrowe i PVC  – Transport towarów takich jak szyby samochodowe lub kompletne moduły drzwi, wymaga użycia opakowań, które wytrzymają duże obciążenia, zapewniając jednocześnie ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi – mówi ekspert z firmy Igopak. – Ciężkie tekstylia są w stanie sprostać tym wymaganiom. Dodatkowo, zabezpieczają skutecznie przed kurzemi szkodliwym oddziaływaniem wody – dodaje. Wkładyz PVC połączonych z delikatną tkaniną stosuje się najczęściej do wykonywania pojemników sekwencyjnych dla fabryk samochodowych.
  • Ochrona towarów, środowiska i portfela
Wykorzystanie opakowań tekstylnych dopasowanych do konkretnych produktów pozwala do minimum ograniczyć liczbę braków powstałych w transporcie. Nie jest to jednak jedyna oszczędność wynikająca z ich zastosowania.
Możliwość wielokrotnego użycia pojemników i ich duża wytrzymałość minimalizuje koszty związane z obrotem opakowań. Nie bez znaczenie jest tu również fakt, że przegrody wykonane są z elastycznych materiałów. W związku z tym, po rozładunku większość kontenerów z wkładami szytymi można złożyć, zmniejszając ilość miejsca potrzebną w transporcie zwrotnym. Pozwala to na ograniczenie liczby koniecznych przejazdów, przekładając się na oszczędności oraz ograniczenie negatywnego wpływu funkcjonowania firmy na środowisko naturalne.

Igopak to firma zajmująca się projektowaniem opakowań i pojemników transportowych.  Doświadczenie zdobyte
w branżach elektronicznej, motoryzacyjnej czy AGD  pozwala firmie Igopak świadczyć usługi doradztwa w zakresie gospodarowania opakowaniami na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo działa na terenie całej Unii Eurpejskiej. Więcej informacji na www.igopak.pl





POWIĄZANE

W ostatnich latach przemysł rozrywkowy w Polsce przechodzi dynamiczne zmiany. Dz...

W dzisiejszym świecie, w którym technologia jest nieodłącznym elementem życia co...

W dzisiejszym świecie zmiany w gospodarce zachodzą w zastraszającym tempie. Prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę