Adama_poleposition_15.03_30.04

NANO-GRO® — nowy horyzont

5 stycznia 2016
W odpowiedzi na rosnące wymagania rolników, w tym ogrodników poszukujących nowych, mało ingerencyjnych wobec środowiska metod pozwalających uzyskać wysoki plon, w Agro Nanotechnology Corporation w USA, w efekcie wieloletnich badań, powstał Nano-Gro® — produkt najwyższej jakości, dostosowany do potrzeb i oczekiwań rolników — poprawiający jakość roślin i wpływający na zwiększenie plonów, a przez to zysku z produkcji roślinnej.

Nano-Gro® — co to takiego?
Nano-Gro® jest stosowanym m.in. w USA stymulatorem wzrostu roślin, mającym zastosowanie w uprawach zbóż, warzyw, roślin ozdobnych i sadowniczych. Nano-Gro® to granulki składające się z cząsteczek oligosacharydów impregnowanych siarczanami pierwiastków: Fe, Co, Al, Mg, Mn, Ni, Ag (w stężeniach 10–9 mola), które po rozpuszczeniu
w wodzie stymulują wzrost rośliny.

Zasada działania
Innowacyjną cechą Nano-Gro® jest mechanizm jego działania. Nano-Gro® nie zmienia w żaden sposób struktury roślin i nie dostarcza minerałów potrzebnych do wzrostu. Technologia Nano-Gro® została opracowana w oparciu o istniejące mechanizmy kompensacyjne roślin jako naturalna, prosta i niekosztowna metoda zwiększania potencjału roślin.

Każdy organizm w toku ewolucji wypracował mechanizmy obronne, które są aktywowane w chwilach zagrożenia (np. przez toksyczne związki w środowisku, agresywną ingerencję
zewnętrzną). Nano-Gro® uruchamia mechanizm obronny roślin, wywołując np. reakcje przejawiające się między innymi przyrostem i wzmocnieniem korzeni. Pozwala to na intensyfikację pobierania substancji odżywczych z gleby, co z kolei skutkuje silniejszym wzrostem i większą odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe i choroby roślin, przyrostem masy, zwiększoną liczbą kwiatów, owoców i nasion.

Nano-Gro® uzyskał pozytywną ocenę Zakładu Toksykologii Środowiskowej Państwowego Zakładu Higieny z zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska (nr PZH/HT-2133/2007).

Efekty działania
Skuteczność Nano-Gro® została potwierdzona wieloma badaniami i testami przeprowadzonymi na świecie, na wielu rodzajach upraw (tab. 1).



1) Badania prowadzone w filii badawczej Agro Nanotechnology Corporation
na Ukrainie w latach 2000–2004

Także w Polsce podjęto działania mające na celu wdrożenie tego preparatu do stosowania zarówno w wielkotowarowej jak i amatorskiej uprawie roślin ogrodniczych i rolnych. Dotychczas przeprowadzono jednosezonowe badania w uprawie szklarniowej pomidorów w firmie Produkcja i Hodowla Roślin Ogrodniczych w Krzeszowicach. Uzyskane bardzo pozytywne wyniki zachęciły Hodowlę do powtórzenia badań w roku bieżącym.

Rośliny traktowane preparatem Nano-Gro® były wyższe i wyprzedzały te z grupy kontrolnej (nietraktowane Nano-Gro®) o jedno zawiązane grono więcej. Znajdowały się w lepszej kondycji. Wizualnie były silniejsze, lepiej wybarwione, z większą powierzchnią liści, posiadały większą ilość gron lepiej zawiązanych, owoce szybciej dorastały i dojrzewały. Plony z roślin traktowanych Nano Gro® były wyższe od tych z grup kontrolnych o około 10% co w uprawie wielkotowarowej na istotne znaczenie.

Ponadto pragniemy poinformować, że sezonie 2008 zostały zlecone badania Nano Gro® w wyspecjalizowanych jednostkach badawczych w celu potwierdzenia korzystnego wpływu stymulatora w uprawie pomidorów i ogórków szklarniowych i gruntowych oraz w uprawie wybranych gatunków zbóż ozimych i rzepaku ozimego.

Nano-Gro® to produkt przyjazny środowisku, stworzony w celu zwiększania plonu, tempa wzrostu i witalności roślin w sposób łatwy i ekonomiczny. Stosowanie Nano-Gro® w standardowej uprawie pozwala obniżyć ilość używanych nawozów i środków ochrony.

POWIĄZANE

15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmo...

W związku z wnioskiem zgłoszonym na VII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę