Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Na wniosek ministra rolnictwa

7 sierpnia 2013
Rada Ministrów  6 sierpnia wydała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
W przypadku wystąpienia szkód w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowanych przez szkodliwe zjawiska atmosferyczne (np. suszę, powódź, huragan, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania) wprowadzono
uproszczoną procedurę ubiegania się o kredyty na wznowienie produkcji rolnej, polegającą na rezygnacji z wydawania zgód przez ministra rolnictwa na uruchomienie kredytów preferencyjnych oraz z wydawania przez wojewodów rolnikom opinii o zakresie i wysokości szkód.
W nowym rozporządzeniu wprowadzono też możliwość udzielania kredytów preferencyjnych na wznowienie produkcji rolnej dla gospodarstw rolnych, które poniosły znaczne straty w danym roku gospodarczym, ale w wysokości 30 lub poniżej 30 proc. progu średniej rocznej produkcji w ramach pomocy de minimis.

Natomiast w przypadku wystąpienia szkód w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowanych przez: powódź, huragan, grad, deszcz nawalny, przewiduje się  udzielenie pomocy w wysokości 100 zł  na 1 ha powierzchni upraw rolnych i 10 zł na 1 m kw.  powierzchni upraw w szklarniach lub tunelach foliowych (kwalifikujących się do likwidacji) dla rolników o stratach w wysokości 30 i poniżej 30 proc. średniej rocznej produkcji w ramach pomocy de minimis.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę