Występować będą kapele i zespoły ludowe, m.in. Janowiacy. Członkowie bractwa rycerskiego, Kockiej Chorągwi Firlejów, zaprezentują inscenizacje historyczne, a na Jarmarku Janowieckim będzie można zaopatrzyć się w wyroby ludowego rękodzieła. Wieczorem wystąpi pieśniarka Joanna Słowińska – poinformował Seweryn Kuter z Muzeum Nadwiślańskiego.
Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły skupia plantatorów, których winnice znajdują się wzdłuż Wisły, po obu jej brzegach, od Annopola do Kozienic. Zostało założone w maju 2008 r. przez winiarzy z dziesięciu plantacji. Obecnie skupia właścicieli i pracowników z kilkudziesięciu winnic. Większość z nich to przedsięwzięcia hobbystyczne.
Malownicze ruiny Zamku w Janowcu wznoszą się na wysokiej, stromej skarpie nad Wisłą, naprzeciwko Kazimierza Dolnego, z którego można przepłynąć do Janowca promem. Zamek należał do największych w Polsce, ma wymiary 121 X 71 metrów. Zachowała się część bramy, pomalowanej w charakterystyczne biało-czerwone pasy, nakryta kopułą wieża, wysokie mury okalające dziedziniec. W odbudowanym fragmencie mieści się muzeum dokumentujące historię zamczyska. Do zamku wchodzi się po drewnianym pomoście nad fosą.
Jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku zamek należał do prywatnej osoby, inżyniera Leona Kozłowskiego, dlatego nazywany jest ostatnim prywatnym zamkiem w PRL-u.