Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Huczne ,,Święto Sadów'' w Józefowie

5 stycznia 2016
Jak co roku, tak i tym razem, w Józefowie nad Wisłą okoliczni rolnicy mogli uczestniczyć w uroczystości „Święta Sadów”, która odbyła się 20 maja 2012 r. Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji, które zakończyły się dopiero późno w nocy pokazem sztucznych ogni.

Z uprawy sadów żyje tu ponad 70% mieszkańców. Zajmują one ponad 3 tys. ha. Roczna produkcja wynosi 75 tys. ton jabłek. Tradycje sadownicze pamiętają w Józefowie nad Wisłą 1902 rok. - Ówczesny właściciel Józefowa Konstanty Przewłocki, założył sad o powierzchni 360 mórg, który później powiększył i unowocześnił Roman Rostworowski. W okresie międzywojnia był to największy sad w Polsce. Tak mówiła nam Anna Majewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Józefowie nad Wisłą.

Imprezę jabłeczną poprzedziła uroczysta msza święta w intencji sadowników i rolników. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli na plac przy Urzędzie Gminy. Gości i sponsorów przedstawił Grzegorz Kapica wójt gminy Józefów Nie zabrakło również przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowych z terenu województwa lubelskiego. Lubelski OR ARiMR reprezentował Henryk Kołodziejczyk Kierownik Opolskiego Biura Powiatowego.

W części oficjalnej nie zapomniano o podziękowaniach i gratulacjach dla sadowników i rolników, za ich trud i wytrwałość przy ich produkcji ogrodniczej i sadowniczej. W wieczornej części uroczystości zagrały zespoły Solaris i Video. Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę