Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Edukacja ubezpieczeniowa w Golądkowie

3 grudnia 2015
O tym czy warto się ubezpieczać  dyskutowano podczas seminarium zorganizowanego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Golądkowie , województwo mazowieckie. W dyskusji oprócz uczniów i pedagogów uczestniczył również  Philippe Saffray, prezes zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych  MACIF Życie oraz Paweł Augustyn , ekspert  do spraw ubezpieczeń w rolnictwie .

Ubezpieczenie pełni bardzo ważną funkcje gospodarczą i społeczną . Jego nadrzędnym zadaniem jest bowiem łagodzenie lub całkowita likwidacja negatywnych skutków zdarzeń losowych , jakie mogą nas spotkać codziennie. Dlatego warto o ubezpieczeniach rozmawiać – podkreślił zapraszając uczniów do udziału w seminarium Krzysztof Nuszkiewicz, dyrektor ZS w Golądkowie.

 Młodzież w trakcie  spotkania  zadawała wiele pytań dotyczących  miedzy innymi sensu ubezpieczeń ,ich historii oraz form. Jak zwykle przy tego rodzaju dyskusjach padło też pytanie – czy są to wyrzucone pieniądze ?  Wspólnie próbowano też ustalić co to jest dobre ubezpieczenie . Na te i wiele jeszcze innych pytań cierpliwie odpowiadali gości.

 Jak zaznaczył Paweł Augustyn dobre ubezpieczenie to takie, kiedy zabezpiecza to , co chcemy zabezpieczyć . wybierając ubezpieczenie  musimy przeanalizować , jakie są  nasze potrzeby i wybrać takie ubezpieczenie , które będzie spełniało nasze oczekiwania.   Stwierdził też , że będąc  w szkole rolniczej nie można nie wspomnieć o ubezpieczeniach  upraw rolniczych , zwierząt czy majątkowych , ponieważ  obecnie często zdarza się , że pogoda  jest nieprzychylna rolnikom i ulewne deszcze, gradobicia  czy wichury  niszczą ich zagrody i uprawy.

Natomiast prezes Saffrey  w swoim wystąpieniu mówił między innymi o tym, o jak ważne dla każdego człowieka jest ubezpieczenie na życie,.
 Ubezpieczenia na życie w zdaniem prezesa MACIF Życie TUW to wyraz zaangażowania i odpowiedzialności dorosłych za życie swoje i swoich najbliższych. To też rodzaj umowy na wypadek powstania wypadku losowego, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć.  Zakup ubezpieczenia nie może być wyborem nieprzemyślanym, podjętym pod chwilą emocji. Dotyczy zbyt ważnych kwestii życiowych by wybór pozostawić przypadkowi. Ubezpieczenia na życie jest zobowiązaniem długoterminowym i wszelkie rozważania powinniśmy prowadzić  w perspektywie długotrwałej.

- By przygotować się do wyboru najlepszego ubezpieczenia, na początek musimy zadać sobie pytanie na jaką kwotę chcemy ubezpieczyć swoje życie i ile chcemy i możemy odkładać pieniędzy rocznie. Warto zastanowić się o jakie ryzyka dodatkowe rozszerzyć ubezpieczenie.  Wysokość składki powinna być określona z rozsądkiem – mówił Philippe Saffray - Z ubezpieczeniem bardzo często zwlekamy, zostawiając to na później jednak wysokość składki zależy głównie od wieku i stanu zdrowia oraz od czasu trwania polisy.  Dlatego im szybciej i w młodszym wieku podejmiemy decyzje o zakupie polisy, tym mniejsze koszty poniesiemy.

POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę