europejskie forum rolników 2025

Bioerg wkracza do Niemiec

5 stycznia 2016
BIOERG S.A. podpisał umowę dystrybucyjną z niemiecką firmą Inside Global Business GmbH. Spółka z Dąbrowy Górniczej liczy, że dzięki temu jej produkty pojawią się w dwóch dużych niemieckich sieci handlowych, które łącznie posiadają 15 350 punktów sprzedaży.

- Rozmowy trwały długo, ale nasz niemiecki partner z właściwą sobie skrupulatnością i dokładnością sprawdzał nie tylko nasze produkty, ale i technologie ich wytwarzania oraz pochodzenie wykorzystywanych do ich produkcji surowców – podkreśla Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki Bioerg SA.
O podpisaniu umowy i rozpoczęciu współpracy zdecydowała wysoka jakość oferowanych opakowań biodegradowalnych oraz posiadanie międzynarodowego certyfikatu. Europejski certyfikat spełniania normy EN 13432:2000,  to świadectwo, że opakowania produkowane przez spółkę są w 100 % biodegradowalne i nadają się, do odzysku organicznego, czyli kompostowania.

Gra o wysoką stawkę
Rynek niemiecki jest nie tylko ponad 2 razy większy od polskiego. Jest również bogatszy i co najważniejsze od lat wdrażane są na nim rozwiązania proekologiczne a przez to społeczeństwo jest bardziej świadome.
- Nasz dystrybutor deklaruje, że dobrze zna obie sieci, do których chcemy wejść. Jedna z nich już od dłuższego czasu oferuje klientom torby biodegradowalne, druga rozważa ich wprowadzenie – informuje prezes Błasiak. – Moim zdaniem jesteśmy w dobrym miejscu, w odpowiednim czasie – kończy Błasiak.
Podpisanie umowy dystrybucyjnej jest częścią realizacji strategii BIOERG S.A. mającej na celu rozwój sprzedaży opakowań biodegradowalnych na rynkach zagranicznych. Z informacji przedstawianych przez spółkę szczególnie interesujące są niej rynki niemiecki, włoski, norweski i szwajcarski.

Spółka Bioerg SA należy do Grupy Kapitałowej ERG SA i jest notowana na rynku Newconect. W pierwszym kwartale 2011 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży o 45% wyższe niż w całym 2010 roku. Poza sprzedażą opakowań biodegradowalnych do sieci handlowych takich, jak Castorama, spółka sprzedaje swoje produkty do jednostek administracji publicznej (urzędy miast i firmy komunalne), a także innych klientów komercyjnych i indywidualnych.


POWIĄZANE

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval podczas roboczej pod...

Komisja Europejska wykluczyła możliwość osłabienia unijnych przepisów dotyczącyc...

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę