MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Arysta LifeScience liderem na rynku biostymulatorów

5 stycznia 2016
W czwartek 27 marca na 12-tej międzynarodowej konferencji NewAg w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Arysta LifeScience, poświęcona m.in. przejęciu przez Arystę francuskiej firmy Goemar - wiodącego producenta biostymulatorów.
Prestiżowa konferencja New AG, po raz pierwszy odbywająca się w Europie Środkowo-Wschodniej, była znakomitą okazją do poinformowania o przejęciu przez Arysta LifeScience grupy Goëmar group z BeCapital oraz Pachel Industries. Firmy połączyła wspólna wizja przewodzenia na rynku biostymulatorów. Przejęcie firmy Goëmar to krok milowy dla kontynuacji rozwoju Arysta LifeScience w szybko rozwijającej się sferze biorozwiązań. Celem firmy Arysta LifeScience jest umocnienie jej wiodącej roli w dziedzinie biorozwiazań. – powiedział Wayne Hewett, pełniący obowiązki CEO w firmie Arysta LifeScience. Jean-Pierre Princen, Chief Executive Officer firmy Goëmar dodał: Jesteśmy podekscytowani wejściem do firmy Arysta LifeScience. Uzupełniająca natura naszych dwóch przedsiębiorstw da nam dodatkowe możliwości do kontynuacji wyjątkowego rozwoju, którego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Dodatkowo, połączone siły dwóch portfolio w dziedzinie biostymulacji oraz biokontroli tworzą wiodącego gracza w tym dynamicznym i rosnącym segmencie. Goëmar wnosi do firmy Arysta LifeScience ponad 40 lat doświadczeń oraz rozwiązań technicznych z zakresu biokontroli, z dużym portfolio mocno zróżnicowanych produktów.
Paula Pinto, Szef Marketingu Arysta LifeScience Corporation zaprezentowała min. nową stronę internetową poświęconą biostymulatorom i aktywatorom. Po wersji globalnej serwisu to drugi wariant językowy, przeznaczony na lokalny rynek. Polski serwis dostępny pod adresem http://pl.cropbenefits.com przeznaczony dla rolników i sadowników w przystępny sposób prezentuje biostymulatory i aktywatory: min. Asahi SL, Goemar BM86, Forthial. Użytkownicy witryny mogą zapoznać się z korzyściami ze stosowania tych preparatów w poszczególnych procesach i fazach wzrostu roślin.
Hisaya Kobayashi – jako Szef Business Unit Japonii i Europy Środkowej/ Wschodniej (JCEE) przedstawił tą stosunkowo nową jednostkę organizacyjną Arysta LifeScience działającą na rynkach: Japonia, Korea Południowa, Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Rosja, Ukraina i Kazachstan. Obecnie biostymulatory stanowią 15% sprzedaży Arysty w Europie Środkowo-Wschodniej wśród nich znajdują się min.
Atonik (w Polsce pod nazwą Asahi SL), Inca, Delsol oraz preparaty Goemar. Jak wspominał Hisaya Kobayashi Arysta LifeScience JCEE planuje dalszy intensywny rozwój sektora biostymulatorów w Europie Środkowo-Wschodniej.
O tym, jak istotne dla firmy jest rozwijanie oferty i zwiększenie dostępności biostymulatorów, świadczy fakt, że z początkiem roku Arysta zatrudniła sześciu przedstawicieli regionalnych, którzy zajmują się profesjonalnym doradztwem i sprzedażą tych preparatów. Nowa strona internetowa poświęcona biostymulatorom jest komplementarnym działaniem i zarazem kolejnym sposobem dotarcia do producentów. Naszym celem jest nie tylko utrzymanie pozycji lidera w tym segmencie rynku mówił dr Jerzy Pątek, Prezes Zarządu Arysta LifeScience Polska – ale także stworzenie doskonale rozwiniętej sieci dystrybucyjnej. Będziemy też umacniać relacje z rolnikami poprzez wsparcie marketingowe i programy lojalnościowe. Chcemy, aby Arysta była postrzegana jako firma innowacyjna, która szybko reaguje na potrzeby klientów. Na koniec dr Jerzy Pątek opowiedział krótko o nowościach w ofercie Arysta Lifescience Polska min. o preparacie Vaxiplant - szczepionce dla roślin; Delsol - preparacie stymulującym wzrost i plonowanie roślin a także aktywujący życie mikrobiologiczne gleby; FloreduX - do wczesnego przerzedzania drzew owocowych głównie jabłoni, FINISH SX 40 SG - chwastobójczym środku do zwalczania chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych oraz preparacie Arrest – sklejającym łuszczyny i strąki rzepaku.


POWIĄZANE

Noworoczne obniżki cen paliw, o których pisaliśmy ostatnio, należą już do przesz...

Według danych FGIS "Argus-Fito" według stanu na 15 grudnia od początku 2024 roku...

Rok 2024 stał się rekordowy dla ukraińskiego przemysłu cukrowniczego – krajowi p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę