MERCOSUR1
TSW_XV_2025

“A nadzieja może wszystko...”. W niedzielę wielki finał żonkilowej kwesty

19 maja 2017
“A nadzieja może wszystko...”. W niedzielę wielki finał żonkilowej kwesty
Newseria Lifestyle

Pola Nadziei” - to już siódma edycja kampanii społecznej, którą na Podlasiu organizuje Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło jej tegorocznej odsłony brzmi: „A nadzieja może wszystko...”. Nieodłącznym elementem każdej edycji jest tzw. „Żonkilowa” kwesta, którą w tym roku zaplanowano na najbliższą niedzielę. Tego dnia, wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z czerwonym, fundacyjnym logo będzie można spotkać m.in. w Białymstoku, Łomży, Ełku, Sokółce i wielu mniejszych miejscowościach.

 

Celem jaki od lat przyświeca „Polom nadziei” jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. To ogólnopolska akcja, którą realizują wyłącznie hospicja.

 

Na czym polega? - Jesienią w bardzo wielu miejscach i dzięki życzliwości wielu instytucji posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną i mają w symboliczny sposób zwrócić uwagę na trudny los naszych podopiecznych - mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” i dodaje, że ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i cierpienie osób, które znajdują się w najbliższej okolicy.

 

21 maja odbędzie się główna część Kampanii „Pola Nadziei”, czyli zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. Białostocki „sztab” kwesty zostanie zorganizowany w Galerii Jurowieckiej. Tam też powstanie specjalna, „żonkilowa” strefa. Na wszystkich, którzy przyjdą do galerii czeka moc atrakcji. Wszystko zacznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00,  w programie między innymi: malowanie twarzy, darmowe porady rehabilitantów z FCMedu, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku. Barwną zumbę zatańczą uczniowie Fabryki Tańca. Dodatkowo salon „Twój styl” zaproponuje paniom dzień metamorfozy. Specjaliści wizażu indywidualnie dobiorą fryzury i makijaż.

 

Atrakcje czekają również na mieszkańców Łomży, którzy odwiedzą w tym dniu Galerię Veneda. Tam także  impreza wystartuje o 10.00, a zakończy się o 18.00. W programie znajdą się między innymi występy taneczno – wokalne czy wyjątkowe zawody  robotów. Będą też pokazy: strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych, projektowania i wykorzystywania elementów przestrzennych, programowania mikroprocesorów i pojazdów zdalnie sterowanych, wystawa samochodów i wiele innych atrakcji. Można będzie kupić wyroby ceramiczne, wykonane przez wychowanków bursy szkolnej nr 3 Łomży, która od lat aktywnie angażuje się w Kampanię.

 

W niedzielę naszych wolontariuszy będzie można spotkać m.in. w białostockich galeriach handlowych: Jurowiecka, Atrium Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty, a także na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem oraz ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy.

 

Dodatkowo będą też obecni w Łomży, Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu. - Nie przechodźcie obok nich obojętnie. Każda złotówka sprawi, że w życiu naszych podopiecznych będzie mniej bólu i cierpienia – mówi prezes Fundacji „Pomóż Im”.

 

Oficjalne podsumowanie efektów tegorocznej odsłony Kampanii „Pola Nadziei” odbędzie się 21 czerwca w „Spodkach”, w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury. 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Ten spór wciąż rozpala emocje Polacy uwielbiają święta, ale równie mocno kochają...

W dzisiejszym świecie innowacje technologiczne są na porządku dziennym. Każdego ...

‘Dlaczego chcesz się przebranżowić?’, to najnowszy konkurs przygotowany przez po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę