aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Nowe pługi zagonowe prosto z Metal – Fach

24 czerwca 2015
Spółka Metal – Fach z Sokółki rozszerzyła swoją ofertę o nowe modele pługów zagonowych – zawieszanych i pół-zawieszanych z dwoma systemami zabezpieczeń – resorowym lub hydraulicznym. Nowe pługi zagonowe to kolejna nowość, po wprowadzonych zaledwie kilka dni temu, pługach obrotowych.

- Każdy z nich posiada standardowo odkładnicę 1085 mm na 330 mm, lemiesz o długości 520 mm i wysokości 150 mm, a także dłuta 320 mm na 100 mm. Niezależnie od wybranego modelu, wszystkie dysponują możliwością płynnej regulacji szerokości orki od 0 do 50 cm – informuje Andrzej Kolędo, kierownik działu marketingu spółki Metal – Fach.

Wymiary belki pługów zawieszanych wynoszą 200 na 100 mm. Z kolei zastosowana w pługach pół-zawieszanych belka jest większa, ma 200 na 200 mm. Rozstaw korpusów wszystkich maszyn wynosi 1000 mm. Urządzenia charakteryzują się przy tym również tą samą wysokością prześwitu od ziemi – 750 mm.

Jak dodaje przedstawiciel firmy, pługi zawieszane dostępne są z 3, 4 lub 5 korpusami. W zależności od ich liczby maszyna wymaga od 90 do nawet 150 KM mocy ciągnika w przypadku pługu 5-skibowego w zależności od rodzaju gleby. Waga urządzenia waha się od 750 do 1150 kg. Wersje pół-zawieszane są większe i mają od 5 do 8 korpusów. Masa z 5 korpusami wynosi 1880 kg przy jednoczesnym zapotrzebowaniu na moc ciągnika na poziomie 170 KM, aż do 2660 kg w przypadku 8 korpusów i minimum 260 KM mocy w zależności od rodzaju gleby.

- Koło głębokości orki obu wersji pługów zagonowych zawieszanych wynosi 23/8,5-12 10PR. Modele te posiadają śrubową regulację pierwszej skiby. Nasi konstruktorzy zastosowali do budowy ich ramy wysokowytrzymałą stal - podkreśla.

Koło głębokości orki dla pługów 5 skibowych to 400/60-15,5, a dla wersji 6, 7 i 8 skibowych 400/55-22,5. Zarówno wersja z zabezpieczeniem śrubowym jak i hydraulicznym posiada dwa praktyczne złącza hydrauliczne oraz hydrauliczną regulację pierwszej skiby.

W wyposażeniu dodatkowym, o które można rozbudować każdy z nowych modeli pługów zagonowych znajduje się dostępna w komplecie odkładnica typu B. Dodatkowo natomiast urządzenia można doposażyć we wzmocnioną odkładnicę, ścinacz a także przedpłużek z opcją regulacji wysokości.


POWIĄZANE

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie g...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę