aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowe pługi zagonowe prosto z Metal – Fach

24 czerwca 2015
Spółka Metal – Fach z Sokółki rozszerzyła swoją ofertę o nowe modele pługów zagonowych – zawieszanych i pół-zawieszanych z dwoma systemami zabezpieczeń – resorowym lub hydraulicznym. Nowe pługi zagonowe to kolejna nowość, po wprowadzonych zaledwie kilka dni temu, pługach obrotowych.

- Każdy z nich posiada standardowo odkładnicę 1085 mm na 330 mm, lemiesz o długości 520 mm i wysokości 150 mm, a także dłuta 320 mm na 100 mm. Niezależnie od wybranego modelu, wszystkie dysponują możliwością płynnej regulacji szerokości orki od 0 do 50 cm – informuje Andrzej Kolędo, kierownik działu marketingu spółki Metal – Fach.

Wymiary belki pługów zawieszanych wynoszą 200 na 100 mm. Z kolei zastosowana w pługach pół-zawieszanych belka jest większa, ma 200 na 200 mm. Rozstaw korpusów wszystkich maszyn wynosi 1000 mm. Urządzenia charakteryzują się przy tym również tą samą wysokością prześwitu od ziemi – 750 mm.

Jak dodaje przedstawiciel firmy, pługi zawieszane dostępne są z 3, 4 lub 5 korpusami. W zależności od ich liczby maszyna wymaga od 90 do nawet 150 KM mocy ciągnika w przypadku pługu 5-skibowego w zależności od rodzaju gleby. Waga urządzenia waha się od 750 do 1150 kg. Wersje pół-zawieszane są większe i mają od 5 do 8 korpusów. Masa z 5 korpusami wynosi 1880 kg przy jednoczesnym zapotrzebowaniu na moc ciągnika na poziomie 170 KM, aż do 2660 kg w przypadku 8 korpusów i minimum 260 KM mocy w zależności od rodzaju gleby.

- Koło głębokości orki obu wersji pługów zagonowych zawieszanych wynosi 23/8,5-12 10PR. Modele te posiadają śrubową regulację pierwszej skiby. Nasi konstruktorzy zastosowali do budowy ich ramy wysokowytrzymałą stal - podkreśla.

Koło głębokości orki dla pługów 5 skibowych to 400/60-15,5, a dla wersji 6, 7 i 8 skibowych 400/55-22,5. Zarówno wersja z zabezpieczeniem śrubowym jak i hydraulicznym posiada dwa praktyczne złącza hydrauliczne oraz hydrauliczną regulację pierwszej skiby.

W wyposażeniu dodatkowym, o które można rozbudować każdy z nowych modeli pługów zagonowych znajduje się dostępna w komplecie odkładnica typu B. Dodatkowo natomiast urządzenia można doposażyć we wzmocnioną odkładnicę, ścinacz a także przedpłużek z opcją regulacji wysokości.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Case IH jest amerykańskim producentem maszyn rolniczych. To jedna z największych...

Najnowsza edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę