aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

INFORMACJE PASZOWE

W ostatnim wydaniu Biuletynu „Rynek Pasz lipiec – sierpień 2010” przygotowywanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnotowano następujące tendencje w średnich cenach sprzedaży (netto) mieszanek paszowych (liczonych jako ...

24 grudnia 2015

GUS: wzrosły ceny większości produktów na rynku rolnym

Na rynku rolnym w październiku, w porównaniu z wrześniem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie i na targowiskach.

20 listopada 2015

USA: Pszenica SRW droższa od HRW

Pod koniec pierwszego tygodnia listopada br. notowania pszenicy SRW na CBoT wynosiły 193,4 USD/tonę, tj. o 2% więcej niż przed tygodniem. W skali tygodnia nieznacznie obniżyły się natomiast ceny pszenicy HRW na KCBT – o 0,5% do 178,6 USD/tonę i ...

20 listopada 2015

Copa i Cogeca o krytycznej sytuacji na unijnym rynku rolnym

Sytuacja na unijnym rynku rolnym nadal jest krytyczna. Potrzeba środków łagodzących presję na rynku wieprzowiny i mleka i uproszczenia WPR, przewodniczący Copa i Cogeca informują unijnych ministrów rolnictwa.

18 listopada 2015


Rośnie polski rynek płatków zbożowych

W okresie ostatnich 12 miesięcy polskie gospodarstwa domowe zakupiły ponad 19 tys. ton płatków zbożowych. Analizowana kategoria obejmuje płatki ryżowe, owsiane, jęczmienne, jaglane, żytnie, gryczane, otręby, zarodki pszenne, orkisz gnieciony, żyto ...

18 listopada 2015

W ślad za spadkiem pogłowia świń, ceny wieprzowiny w II półr. '16 wzrosną - IERiGŻ

W ślad za spadkiem pogłowia świń, które do czerwca 2016 r. może zmniejszyć się o "kilka" procent, ceny wieprzowiny w II półroczu 2016 roku wzrosną - ocenia Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

17 listopada 2015

Rekordowy eksport płynnego mleka i śmietany z Polski

W I połowie 2015 roku odnotowano wzrost wolumenu i zwyżkę wartości wywozu płynnego mleka i śmietany z Polski. Odpowiednio +49% do 242,1 tys. ton oraz +5% do rekordowego półrocznego poziomu 134,6 mln EUR.

17 listopada 2015

Eksperci: ceny żywności mogą być w grudniu o 1-2 proc. wyższe niż przed rokiem

Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przewidują, że ceny detaliczne żywności w grudniu mogą być o 1-2 proc. wyższe niż przed rokiem. We wrześniu br. po wielu miesiącach spadków żywność podrożała o 0,6 proc.

16 listopada 2015

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę