aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kawior ze ślimaków z Gospodarstwa Snails Garden na warmii i Mazurach

29 czerwca 2010
Gospodarstwo ;Snails Garden; zajmuje chowem i reprodukcją lądowych ślimaków jadalnych. Ferma położona jest w ekologicznym regionie Warmii i Mazurach, uznawanym płucami Polski.
Ślimaki hodowane są w specjalny środowisku w którym występuje bujna roślinność i naturalna poranna rosa.
Dodatkowe mieszanki paszowe sporządzane są z wyselekcjonowanych ekologicznych ziaren zbóż z domieszka specjalnych ziół.
Mięczaki doglądamy osobiście, oferując  przy tym mięso i jajeczka dla wyszukanych smakoszy, aby  sprawić im największą przyjemność!

Poświęcone 5 lat badań, udoskonalanie sztuki przetwarzania i techniki chowu, przyczyniło się do stworzenia wyselekcjonowanych jaj ślimaczego kawioru.
Każdy ślimak znosi raz w roku średnio około 100 jaj, co stanowi około 4 gramów.
Z wielką cierpliwością jesteśmy zobowiązani do zebrania jajeczek jedno po drugim, a następnie, po skrupulatnym czyszczeniu, sortowaniu, myjemy je ręcznie, tak aby zachować tylko jaja dobrej jakości. Dlatego, w celu wyprodukowania kilograma kawioru z jaj ślimaków, potrzeba około 26000 sztuk starannie wybranych lśniący białych perłowych jajeczek.

Następnym krokiem jest laboratorium przetwarzania, gdzie poddawane są procesowi leżakowania w solance najwyższej jakości. Tu wyodrębniony został smak o niepowtarzalnej nucie leśnego deszczu z grzybowo dębowym posmakiem, przeplatający się zapachem i aromatem naturalnych ekologicznych lasów regionu Warmii i Mazur.

Pakowanie i przygotowywane jest zgodne z normami Wspólnoty Europejskiej przy udziale wyspecjalizowanego zakładu produkcyjnego.
Snails Caviar dostępny jest w małych przezroczystych 30 gramowych słoiczkach, zamkniętych próżniowo w temperaturze + / - 4 °C, co daje gwarancje bezpieczeństwa sanitarnego i pozwala na zachowanie subtelnego aromatu kawioru.
Twoja wyobraźnia będzie odczuwała nowe źródeł inspiracji.
Doświadczając delikatnego smaku, zaskakując się nowym wyrażeniem małych perełkowych kulek, wybuchających w Twoim podniebieniu, przygotuj się na rozkwit subtelnego savours.

Możesz cieszyć się ślimaczym kawiorem bez niczego lub dotknąć go odrobiną śmietany i delektować się nim z łyżki, lub na toście. Można również użyć twórczej iskry na delikatne przygotowywania posiłków.
 
Ślimaczy kawior z całą pewnością zostałby uznany w Starożytności „Ambrozją” rozpływającą się w ustach, dającą moc ciału i umysłowi!

Aby skosztować Snail Caviar!
Wyciąć cienkie kwadraty chleba żytniego.
Top je z odrobiną śmietany dwukrotnie.
Połóż ślimaczy kawior ziarna na górę.
Pieprz i lekko je dodać odrobiną Guérande de sel.
Podać z białym winem z winorośli lub szampanem Brut.

Unikaj używania srebrnych sztućców. Ważną rzeczą jest, aby kosztować kawior w plusowej temperaturze. Lepiej wyjąć słoiczek z lodówki godzinę wcześniej i otworzyć go w ostatniej chwili.

POWIĄZANE

Tak naprawdę mija już rok, kiedy w sposób prawie niezauważony dla opinii publicz...

Chiny rozpoczęły walkę z maszynami rolniczymi niskiej jakości, a tamtejsze Minis...

Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych stają się coraz ważniejsze w dzisiejszym św...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę