Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Provimi ma zgodę KPWiG na przekroczenie 50 proc. Rolimpeksu

16 lutego 2005

Provimi Holding BV ma zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA Rolimpeksu - poinformowała komisja w wtorkowym komunikacie.

Przekroczenie to może nastąpić do 31 grudnia 2005 roku.

W listopadzie 2004 r. Rolimpex poinformował, że zamierza połączyć się ze swoim głównym akcjonariuszem Provimi Polska Holding Sp. z o.o. Połączenie ma nastąpić przez przejęcie przez Rolimpex majątku Provimi Polska Holding.

Połączenie zostanie dokonane przez przeniesienie całego majątku PPH na Rolimpex w zamian za akcje Rolimpeksu, które zostaną przyznane wspólnikom PPH w parytecie jeden udział PPH w zamian za 270 akcji połączeniowych Rolimpeksu. Akcje obejmie Provimi Holding BV, jedyny udziałowiec przejmowanego PPH.

Po połączeniu nazwa spółki zostanie zmieniona na Provimi-Rolimpex SA.

W wyniku tego połączenia powstanie lider polskiego rynku pasz z udziałem wynoszącym 30 proc.

Przedstawiciele spółki w grudniu 2004 r. oszacowali, że całkowita roczna sprzedaż Provimi-Rolimpeksu będzie wynosić ok. 2 mld zł przy zatrudnieniu na poziomie 2.000 osób.

Obecnie udział Rolimpeksu w polskim rynku pasz wynosi 10-11 proc., co daje mu drugą pozycję, podczas gdy udział PPH, będącego liderem, sięga 19-20 proc.

Połączenie Rolimpeksu i PPH ma na celu zwiększenie rentowności sprzedaży, usprawnienie organizacji funkcjonowania Rolimpeksu i Provimi, a także istotny wzrost efektywności grupy dzięki obniżce kosztów.

Rolimpex ma 12 zakładów produkcyjnych, a PPH 13.

Grupa Provimi, która jest światowym liderem w produkcji pasz z udziałem 7-proc., ma w 30 krajach ponad 100 zakładów, a jej roczna sprzedaż przekracza 1,5 mld euro. W Polsce jest obecna od 1989 roku.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 14 sierpnia 2024 ...

W najnowszym raporcie ESG można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące m.in. d...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę