Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Nie dla GMO

3 października 2012
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC) uznaje  ogromne znaczenie  badań nad zagrożeniami zdrowotnymi ze strony GMO, przeprowadzonych przez profesora Seraliniego, i w pełni popiera apel wiceprzewodniczącego  Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, Jóse Bóve?a, o natychmiastowe zawieszenie wszystkich zezwoleń na uprawy i import roślin GMO. ICPPC popiera jednocześnie, taki sam apel wystosowany przez sprawozdawcę ds. GMO  z Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego.
ICPPC stoi na stanowisku, że jedynie całkowity zakaz genetycznie zmodyfikowanych roślin i nasion oraz żywności z GMO może zapobiec globalnemu kryzysowi zdrowotnemu na katastrofalną skalę.
Jak podkresla ICPPC wykazano, że GMO jest z natury niebezpieczną, niesprawdzoną i nieskuteczną technologią laboratoryjną, która w rezultacie dodawania komponentów z roślin modyfikowanych genetycznie do setek powszechnie kupowanych produktów, zredukowała ludzi do statusu szczurów laboratoryjnych. Instytucje ponadnarodowe i rządy ponoszą wspólną odpowiedzialność za nie zastosowanie  ?zasady przezorności?, co zapobiegłoby wprowadzeniu GMO do łańcucha żywnościowego. Organy te muszą teraz naprawić swoje błędy lub zostać postawione w stan oskarżenia za pozwolenie na zabójstwo lub spowodowanie poważnych problemów zdrowotnych swoich własnych obywateli.

- Wzywamy wszystkich zainteresowanych obywateli oraz organizacje do poparcia poniższego apelu.  Prosimy o rozpowszechnianie najszerzej, jak to tylko możliwe SZOKUJĄCYCH ODKRYĆ O GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) i podjęcie działań, których celem jest wprowadzenie zakazu stosowania GMO w rolnictwie i przy produkcji żywności.  – mówi Julian Rose, Prezes ICPPC.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 14 sierpnia 2024 ...

W najnowszym raporcie ESG można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące m.in. d...

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę