Udzielanie dopłat do prywatnego przechowywania masła

16 grudnia 2008
W dniu 29 listopada 2008 r. opublikowane zostało rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1182/2008 ustalające z góry stawkę dopłat do prywatnego przechowywania masła.
Zgodnie z ww. rozporządzeniem, rozpoczęcie przechowywania objętego umową może mieć miejsce w terminie od 1 stycznia 2009 r. do 15 sierpnia 2009 r.
Dopłaty przyznawane są do masła solonego i niesolonego, wyprodukowanego na terenie Wspólnoty w autoryzowanym zakładzie produkcyjnym, pod warunkiem, że okres przechowywania objętego umową wynosi od 90 do 227 dni. Okres ten liczony jest od następnego dnia po dacie złożenia formularza umowy w ARR. Wycofanie masła z chłodni nie może nastąpić przed 16 sierpnia 2009 r.
Formularze umów na dopłaty do prywatnego przechowywania masła, wraz z wymaganymi dokumentami należy składać od dnia 2 stycznia 2009 r. w Centrali Agencji Rynku Rolnego. Formularz umowy powinien dotyczyć wyłącznie masła wprowadzonego do chłodni, w której będzie przechowywane. Masło powinno być wyprodukowane w okresie 28 dni przed datą złożenia formularza.

Szczegółowe informacje dotyczące przystąpienia do mechanizmu dopłat oraz zasad jego realizacji określają „Warunki udzielania dopłat do prywatnego przechowywania masła”.
Pobierz:

Warunki udzielania dopłat do prywatnego przechowywania masła (Adobe Acrobat - 148 KB)

Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 1182/2008 z dnia 28 listopada 2008r. ustalające z góry stawkę dopłat do prywatnego przechowywania masła (Adobe Acrobat - 47,3 KB)

Rozporządzenie Komisji (WE) Nr 826/2008 z dnia 20 sierpnia 2008r. ustanawiające wspólne zasady dotyczące przyznawania dopłat do prywatnego przechowywania niektórych produktów rolnych. (Adobe Acrobat - 166 KB)

Każdy przedsiębiorca zainteresowany mechanizmem dopłat do prywatnego przechowywania masła zobowiązany jest zarejestrować się w Centralnym Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez ARR.


Formularz rejestracyjny należy złożyć w ARR równocześnie- lub przed złożeniem wniosku o autoryzację dla zakładu produkcyjnego.POWIĄZANE

W zwszłym tygodniu Polskie spółki wstrzymały produkcję nawozów azotowych tłumacz...

Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała odpowiedź w sprawie kontroli mięsa wieprzo...

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz zdecydowanie negatywnie ocenia propozycję...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę