Mięso polskich gęsi jest coraz bardziej poszukiwane na zachodzie. Przede wszystkim trafia do Niemiec. Dzięki zwiększonemu popytowi hodowcy nastawiają się na powiększenie stad. Sieradzki zakład Wylęgu Drobiu nie jest w stanie realizować wszystkich zamówień na pisklęta.
W sieradzkim zakładzie wyległo się 10 tys. gęsich piskląt. Jeszcze trzy lata temu produkcja była o połowę większa. Wpływ na to mają problemy związane z wymianą stad reprodukcyjnych u hodowców. Z wymiany tej mogą korzystać tylko hodowcy i zakłady, które posiadają ubojnie. Dla wielu hodowców gęsi w regionie oznacza to brak możliwości powiększania stad.
Rolnicy chcą hodować gęsi, gdyż nie ma problemów ze zbytem mięsa. Cena żywca wynosi 5,8 zł. za kilogram i jest o połowę wyższa od ceny drobiu, czy wieprzowiny. Zdaniem specjalistów hodowla gęsi w najbliższych latach powinna się dynamicznie rozwijać. 99% produkcji idzie na eksport, głównie do Niemiec, przy czym nie ma w Europie większej konkurencji. Oprócz Polski, gęsi produkują jeszcze Węgrzy, ale gęś polska jest bardziej znana i ceniona.
Hodowlą gęsi zajmuje się w Polsce ponad 600 rolników. Krajowa produkcja wynosi 3 miliony sztuk, co daje 20 tysięcy ton żywca. Polska ma 3% udział w światowej produkcji tych ptaków.