W grudniu 2015 r. na rynku rolnym, w porównaniu z listopadem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie z wyjątkiem cen jęczmienia, żywca wieprzowego, ...
Od 15 stycznia do 25 czerwca 2016 r. można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny..
W tym tygodniu notowania pszenicy i kukurydzy w kontraktach terminowych na Euronext w dalszym ciągu zniżkowały. Kukurydza w kontrakcie marcowym potaniała w poró...
Do czerwca 2016 r. drożeć będzie pszenica, żywiec wieprzowy - wynika z kwartalnych prognoz Agencji Rynku Rolnego.
W Berlinie rozpoczęły się w czwartek międzynarodowe targi gospodarki żywnościowej, rolnictwa i ogrodnictwa Zielony Tydzień. W największym na świecie spotkaniu przedstawicieli branży rolnej uczestniczy 1660 wystawców z 65 krajów, w tym z Polski.
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, by zminimalizować problem głodu na świecie, do 2050 r. efektywność rolnictwa musi wzrosnąć o 70%. Przy zwiększającej się populacji i malejącej powierzchni gruntów uprawnych będzie to trudne zadanie. Jak rolnicy – także polscy – mogą sprostać wyzwaniu?
GRENE, lider w segmencie technicznego zaopatrzenia rolnictwa podsumowuje ubiegły rok i zapowiada dalszy rozwój sieci sklepów na terenie całego kraju.
Woda w środowisku przyrodniczym, a zwłaszcza dla rolnictwa staje się coraz ważniejsza. Wody w Polsce raczej nie zabraknie, ale są z nią problemy w okresach wzrostu roślin - mówił w czwartek w Sejmie prof. Wiesław Dembek.
Krajowy rynek środków ochrony roślin, nasion oraz nawozów w ostatnich latach rósł w dwucyfrowym tempie. Tendencja ta ma się utrzymywać również w przyszłości, mimo że roczne wahania mogą być znaczące ze względu na warunki pogodowe. W tym roku wyzwaniem dla rolników i firm agrotechnicznych będzie wdrażanie dyrektyw unijnych, które mają na celu ograniczenie wpływu nawozów na środowisko naturalne.
Koniec ubiegłego roku i początek nowego przyniósł kontynuację zniżkowych tendencji na rynku zbożowym. Notowania pszenicy w kontrakcie marcowym na Euronext pod koniec pierwszego tygodnia stycznia br. wyniosły 170,75 EUR/tonę, a kukurydzy 159,75 EUR/tonę. W przypadku pszenicy jest to poziom cen najniższy w historii tego kontraktu, a dla kukurydzy –od mniej więcej października 2014 roku.