aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Microstar PZ - sposób na stabilne i wysokie plony kukurydzy

Siew nawozu Microstar PZ razem z siewem nasion. Nawóz jest wysiewany w rządek nasion. Fosfor w uprawie kukurydzy jest niezbędny do wytworzenia odpowiedniego systemu korzeniowego, odpowiada za proces kwitnienia i wiązania nasion. Bardzo istotne jest ...

24 grudnia 2015

Adengo 315 SC- herbicyd do ochrony kukurydzy - zarejestrowany!

Bardzo wygodny w użyciu herbicyd doglebowy, do zwalczania chwastów przedwschodowo lub wcześnie powschodowo w uprawie kukurydzy. Zapewnia czyste pole i komfortowy start dla rośliny uprawnej, a w związku z tym wysoki plon.

24 grudnia 2015

Syngenta walczy z chwastami!

Podczas konferencji zorganizowanej przez tę znaną w branży rolniczej firmę poruszono główny problem uprawy kukurydzy. W Poznaniu o nieuniknionych konsekwencjach zachwaszczenia i sposobach walki z nim opowiadał profesor Clarence Swanton z Kanady. Ta ...

3 grudnia 2015

Kukurydza. Przegrana bitwa z suszą?

Tegoroczna susza była wyjątkowo dotkliwa. Mieliśmy do czynienia z suszą meteorologiczną, glebową oraz rolniczą. Przyczyniła się ona do znacznych strat w plonie wszystkich roślin uprawnych, w skrajnych przypadkach doprowadziła do całkowitej utraty ...

20 listopada 2015

UE: Żniwa kukurydzy zmierzają ku końcowi

Zbiory kukurydzy w Unii Europejskiej zbliżają się powoli do końca. Według ostatnich prognoz KE, tegoroczna produkcja kukurydzy jest szacowana na 57,4 mln ton, tj. o 1 mln ton poniżej poprzednich prognoz i aż o 20 mln ton mniej w porównaniu do ...

17 listopada 2015

Izba Zbożowo-Paszowa: rolnicy nie chcą tanio sprzedawać ziarna

Handel zbożem jest nadal znikomy, choć pojawia się więcej ofert sprzedaży niż w poprzednich tygodniach. Producenci zbóż chcą o 15-20 zł więcej za tonę ziarna niż oferują kupujący - poinformowała Izba Zbożowo-Paszowa.

11 listopada 2015

FAO: w październiku żywność podrożała, ale nadal jest tańsza niż przed rokiem

O 3,9 proc wzrósł w październiku w stosunku do września 2015 r. Indeks światowych cen żywności FAO i wyniósł 162 pkt. Najbardziej podrożały cukier i produkty mleczne. W porównaniu z październikiem 2014 r. roku ceny żywności były o 16 proc. niższe.

10 listopada 2015

Izba Zbożowo-Paszowa: rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą ziarna

Według Izby Zbożowo-Paszowej, rolnicy nie akceptują cen oferowanych przez przetwórców i wstrzymują się ze sprzedażą ziarna. Taka sytuacja trwa od żniw, obecnie przedmiotem handlu jest jedynie rzepak i kukurydza.

29 października 2015

GUS: Przedwynikowy szacunek zbiorów zbóż

Pod koniec września br. GUS opublikował przedwynikowy szacunek tegorocznych zbiorów zbóż w Polsce. Zbiory zbóż ogółem zostały oszacowane na 27,8 mln ton, tj. o 13% mniej w porównaniu z 2014 rokiem.

28 października 2015

STRATEGIE GRAINS podnosi szacunek unijnej produkcji pszenicy

Strategie Grains podwyższyła szacunek zbiorów pszenicy miękkiej w UE o 2 mln ton do 149,5 mln ton, uwzględniając wyższe od wcześniej oczekiwanych wyniki produkcji w krajach bałtyckich, Francji, Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.

28 października 2015
Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę