aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Copa i Cogeca o nowych celach zrównoważonego rozwoju przyjętych przez ONZ.

1 października 2015


W reakcji na przyjęcie przez ONZ nowych celów zrównoważonego rozwoju, Copa i Cogeca stwierdziły, że stanowią one dodatkową zachętę do stworzenia zrównoważonego, konkurencyjnego i rentownego sektora rolnego w UE.


W reakcji na przyjęcie przez Organizację Narodów Zjednoczonych nowych celów zrównoważonego rozwoju, Copa i Cogeca stwierdziły, że stanowią one dodatkową zachętę do stworzenia zrównoważonego, konkurencyjnego i rentownego sektora rolnego w UE, który będzie stanie sprostać światowemu zapotrzebowaniu na żywność.

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w ten weekend 17 celów rozbitych na 169 działań przez podczas szczytu w Nowym Jorku. Wpisują się one w program działań ONZ na rzecz rozwoju na okres po 2015 r. pt. „Przekształcamy nasz świat: program działań na rzecz zrównoważonego rozwoju do roku 2030” i stanowią ciąg dalszy millenijnych celów rozwoju, które wygasają pod koniec 2015 r.

Główną misją celów zrównoważonego rozwoju (SDG) jest doprowadzenie do poszerzenia zakresu zrównoważonego rozwoju poprzez objęcie nim wszystkich trzech wymiarów, czyli kwestii gospodarczych, społecznych i środowiskowych. Jednym z kluczowych tematów jakim należy się zająć jest sposób zapewnienia wystarczającej ilości żywności dla wzrastającej liczby ludności, która ma zwiększyć się o 60% do 2050 r. W przeciwieństwie do millenijnych celów rozwoju, które obejmują przede wszystkim kraje rozwijające się, SDG dotyczą wszystkich państw, w tym krajów uprzemysłowionych.

Przemawiając w Brukseli, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca Pekka Pesonen powiedział „W Europie życzymy sobie stabilnej polityki rolnej, która pozwoli naszym rolnikom na prowadzenie zrównoważonej produkcji, abyśmy mogli przyczynić się do rozwiązania jednego z największych wyzwań kolejnej dekady: konieczności zwiększenia produkcji żywności na świecie, by wyżywić ludność, której liczba rośnie, przy ograniczonej ilości zasobów.”

Dodał „SDG tworzą warunki do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju na całym świecie, jednocześnie w znacznym stopniu wpływając na wyzwania z jakimi zmaga się unijny sektor rolny. Odnosi się to również do zbliżającego się śródokresowego przeglądu wspólnej polityki rolnej (WPR) w 2017 r. oraz kształtu tej polityki po 2020 r., którego założeniem jest zapewnienie konkurencyjności unijnych rolników jednocześnie gwarantując dostawy bezpiecznej żywności na świecie i ochronę środowiska.”

POWIĄZANE

Copa i Cogeca zorganizowały ceremonię wręczenia nagród w Parlamencie Europejskim...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę