Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Zdrowa rywalizacja

3 października 2008
Banki spółdzielcze rozpoczęły mocną walkę o klienta. Zmusiła je do tego rosnąca konkurencja, która pojawia się nawet w mniejszych miejscowościach. Rywalizacja już dziś spowodowała, że do małych placówek zlokalizowanych na wsiach, wprowadzono nowe usługi i technologię. Zdecydowano też o budowie dodatkowych oddziałów. Obecnie jest ich już ponad 3,5 tysiąca.

Przez konta banków spółdzielczych wciąż przepływa niemal całość unijnego wsparcia rolników. Głównie dopłaty bezpośrednie. Jednak ostra rywalizacja w sektorze bankowym wymusza nowe inwestycje. Dlatego dziś większość banków spółdzielczych to już nowoczesne placówki z nowoczesną obsługą bankową.

Bożena Gorzkowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Załuskach – „Wchodzimy w obsługę internetową. Od listopada nawet w takich środowiskach wiejskich na terenie 2 gmin, będziemy świadczyć usługi dewizowe. Będzie można sprzedać i kupić na przykład dolary lub euro.”

Inwestycje w nowoczesność wymusza wiejski rynek, bo coraz więcej rolników inwestuje w rozwój własnych gospodarstw. I coraz więcej z nich wymaga obsługi na wysokim poziomie.

Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski – „Drobni przedsiębiorcy naciskają tę obsługę bankową. Produkty bank musi udzielać, stąd ta nowa filia. 1,5 kilometra stąd jest słynne w całej Europie targowisko – Przebojewo, gdzie handluje się truskawką. Tu są znaczne obroty.”

Banki spółdzielcze liczą na 15% udział w rynku. Plan ambitny i jak twierdzą całkiem realny. Wieś to nadal miejsce, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej.


POWIĄZANE

Rolnictwo 4.0 – nie ma konieczności dwukierunkowej wymiany danych w robotach! Za...

Rada Europy uzgadnia pakiet "VAT w erze cyfrowej" Rada osiągnęła dziś porozumien...

Fundusz odbudowy i zwiększania odporności Rada Europy zatwierdza zmienione plany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę