Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

(Nie)możliwe

20 stycznia 2009
Niemożliwe stało się w końcu możliwe. Minister rolnictwa rozszerzył interpretację przepisów dotyczących czasu na uzupełnienie wykształcenia przez młodych rolników, którzy skorzystali ze wsparcia na lata 2004-2006. A top oznacza, ze jest szansa, aby nie zwracać Agencji 50 tysięcy premii.

Młodzi rolnicy, którzy się o nią ubiegali musieli mieć miedzy innymi odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Na uzupełnienie wykształcenia mieli 5 lat od przejęcia gospodarstwa.

Problem w tym, że w niektórych przypadkach ten termin upłynął na krótko przed zakończeniem nauki w szkole. Leszek Dobkowski o tym, że musi zwróć do Agencji Restrukturyzacji 50 tysięcy złotych wraz z odsetkami dowiedział się kiedy dyplom ukończenia uczelni rolniczej miał już w kieszeni

Agencja Restrukturyzacji może wydłużyć termin uzupełnienia wykształcenia jeżeli będą spełnione następujące warunki.

Po pierwsze rolnik w dniu podpisania umowy był w trakcie nauki lub ją rozpoczął w najbliższym możliwym terminie po zawarciu umowy o dofinansowanie, albo po zakończeniu służby wojskowej. Po drugie kontynuował naukę bez przerw i opóźnień. I po trzecie dzień w którym upływa pięcioletni termin na uzupełnienie wykształcenia przypada w trakcie ostatniego roku nauki.

Wszystkie przypadki, w których nie wywiązanie się z terminowego uzupełnienia wykształcenia doprowadziło lub może doprowadzić do zwrotu dotacji zostaną ponownie zbadane. Agencji Restrukturyzacji nie zgodziła się jednak na ten temat z nami rozmawiać.


POWIĄZANE

Rolnictwo 4.0 – nie ma konieczności dwukierunkowej wymiany danych w robotach! Za...

Rada Europy uzgadnia pakiet "VAT w erze cyfrowej" Rada osiągnęła dziś porozumien...

Fundusz odbudowy i zwiększania odporności Rada Europy zatwierdza zmienione plany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę