Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Kredyt w ramach ''Branżowego programu rozwoju rybołówstwa w Polsce na lata 2000-2006'' (BR/12)

19 czerwca 2002

Kredyt może być przeznaczony na m.in. inwestycje dostosowujące gospodarstwa rybackie do wymagań przepisów o ochronie i kształtowaniu środowiska polegające na zakupie gruntów pod budowę osadników i oczyszczalni, zakupie, montażu i modernizacji urządzeń służących do poprawy jakości wód poprodukcyjnych, budowie osadników i oczyszczalni, zakupie urządzeń laboratoryjnych oraz monitorujących stan środowiska wodnego, modernizacji obiektów hodowlanych poprzez budowę, zakup i montaż urządzeń do poboru wody, jej recyrkulacji, napowietrzania, natleniania monitorowania ilości i jakości, poprawie stanu sanitarnego gospodarstw poprzez zakup, budowę, montaż urządzeń dezynfekcyjnych, zakup wyposażenia laboratoryjnego, modernizację wylęgarni i obiektów rybackich, rozwój produkcji materiału zarybieniowego ryb reofilnych, rzadkich i chronionych poprzez budowę, wyposażenie i modernizację wylęgarni i przechowalni ryb, zakup taboru pływającego i sprzętu połowowego, zakup urządzeń niezbędnych w gospodarce rybackiej, budowę i modernizację budowli towarzyszących, wykonanie melioracji rybackich.

Z kredytowania wyłączone są m.in. zakup maszyn, urządzeń, i narzędzi rolniczych, które były wyprodukowane wcześniej niż trzy lata przed datą zakupu.

O kredyt mogą ubiegać się osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej będące: właścicielami gruntów pod wodami stojącymi, dzierżawcami gruntów pod wodami stojącymi, posiadaczami pozwoleń wodno prawnych na rybackie korzystanie z wód płynących, gospodarstwami rybackimi Skarbu Państwa zarządzającymi wodami. 

Kwota kredytu nie może przekroczyć 80% wartości nakładów inwestycyjnych na przedsięwzięcie realizowane przez podmiot, nie więcej jednak niż 2 mln zł.

Okres kredytowania nie może przekroczyć 8 lat, w tym karencja w spłacie kapitału nie może być dłuższa niż 3 lata.

Oprocentowanie kredytu jest zmienne. Obecnie oprocentowanie płacone przez kredytobiorcę wynosi od 3,45% do 3,75% w skali roku.

  •  przygotowanie planu przedsięwzięcia,
  • uzyskanie pozytywnej opinii Ośrodka Doradztwa Rolniczego właściwego dla miejsca realizacji przedsięwzięcia,
  • złożenie w Banku wniosku o kredyt wraz z planem przedsięwzięcia, pozytywną opinią ODR, dokumentami właściwymi dla programu branżowego oraz kompletem dokumentów wymaganych przez Bank.
Źródło: www.arimr.gov.pl 

POWIĄZANE

Rolnictwo 4.0 – nie ma konieczności dwukierunkowej wymiany danych w robotach! Za...

Rada Europy uzgadnia pakiet "VAT w erze cyfrowej" Rada osiągnęła dziś porozumien...

Fundusz odbudowy i zwiększania odporności Rada Europy zatwierdza zmienione plany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę