Najbardziej typowym zakwaterowaniem dla agroturystki są pokoje gościnne, spełniające formę sypialni dla 1-4 osób z dostępem do ubikacji i łazienki. To forma wygodna dla gospodarstwa, pozwalająca na prowadzenie działalności już przy posiadaniu tylko jednego pokoju. Jednak istnieją i inne.
Jedną z nich jest mieszkanie wakacyjne (wynajmowane w całości rodzinie lub grupie zaprzyjaźnionych osób), które składa się zwykle z jednej sypialni, pokoju wypoczynkowego łazienki i WC oraz kompletnie wyposażonej kuchni.
Podobne wymogi dotyczące pomieszczeń zawiera samodzielny dom wakacyjny. To opcja dla gospodarstw, które na swoim terenie mają niewykorzystany budynek nadający się do przeznaczenia na ten cel. Inną formą zakwaterowania jest duża sypialnia, z powyżej czterema miejscami noclegowymi – rodzaj schroniska. Dla gospodarstw o większych możliwościach kwaterowych właściwym rozwiązaniem będzie pensjonat wiejski, z co najmniej siedmioma pokojami gościnnymi, świadczący całodzienne wyżywienie dla swoich gości.
Oczywiście we wszystkich rodzajach zakwaterowania obowiązują ogólne zasady dotyczące właściwej wentylacji, odpowiedniego do pory roku ogrzewania, właściwego oświetlenia (również wszystkich przejść klatek schodowych, korytarza), wyposażenia w sprzęt przeciwpożarowy. Wymogiem jest utrzymanie nienagannej czystości. Dobrze, gdy meble i inne elementy wyposażenia (w ilości odpowiedniej do maksymalnej ilości osób) utrzymane są w jednolitej stylizacji i kolorystyce, najlepiej związanej z danym regionem i twórczością ludową.