MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Z pomocą dla lokalnych społeczności

8 stycznia 2016
Z pomocą dla lokalnych społeczności

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zakończyło ogólnopolski konkurs dla punktów sprzedaży środków ochrony roślin. Wybrano trzech zwycięzców, którzy wsparli wybrane przez nich stowarzyszenia darowizną pieniężną.

– Bardzo się cieszymy, że punkty sprzedaży tak aktywnie włączyły się w nasz konkurs i zaangażowały się na rzecz społeczności lokalnej. Mamy nadzieję, że przyznane darowizny będą cennym wkładem umożliwiającym sfinansowanie istotnych dla tych placówek działań – mówi Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Zadaniem konkursowym było zebranie jak największej liczby opakowań w ramach Systemu Zbiórki Opakowań PSOR. Laureatami zostały następujące sklepy:

1. FARMER Dawid Bujek z Kocka
2. Kobalt Konrad Krajewski z Siedlec
3. Handel i usługi ziemne Bazyl Jagodnicki z Hajnówki

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w konkursie i mogliśmy tym samym wskazać organizację, której działalność jest nam bardzo bliska. Jednocześnie dziękujemy wszystkim rolnikom, którzy oddali nam puste opakowania po środkach ochrony roślin. Bez tych opakowań nasza wygrana i ta darowizna nie byłyby możliwe – mówi Dawid Bujek, ze sklepu FARMER.

Zwycięzcy wskazali stowarzyszenia, które otrzymały od Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin darowiznę pieniężną na cele statutowe w wysokości 4 000 zł brutto. W ramach konkursu zostały obdarowane następujące organizacje:

1. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, oddział w Kocku

2. Siedleckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym PRZYSTAŃ

3. Dom Dziecka w Białowieży

– Informacja o tym, że otrzymamy darowiznę była dla nas ogromnym i bardzo miłym zaskoczeniem. Forma konkursu bardzo się nam podoba, gdyż motywuje innych do działania, zwraca uwagę na potrzeby organizacji pozarządowych. Otrzymane środki pieniężne przeznaczymy na sfinansowanie wypoczynku zimowego naszych wychowanków – mówi Krystyna Dackiewicz, dyrektor Domu Dziecka w Białowieży.

Jak działa System PSOR

Zgodnie z polskim prawem punkty sprzedaży mają obowiązek zbierania opakowań po środkach ochrony roślin sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a rolnicy muszą odpowiednio gospodarować tymi opakowaniami. System Zbiórki Opakowań PSOR to proste narzędzie umożliwiające spełnienie tych obowiązków. W jego ramach zbierane są opakowania po preparatach toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz po innych środkach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie.

Punkty sprzedaży mogą przystąpić do Systemu bezpłatnie. Każdy punkt, który przystąpi do Systemu, otrzymuje worki do gromadzenia pustych opakowań, pakiet materiałów informujących o zasadach zbiórki oraz naklejki służące informowaniu klientów o prowadzonej zbiórce.

Po opróżnieniu i wypłukaniu opakowania rolnicy zwracają je do sklepu. Operator Systemu odbiera je po otrzymaniu zgłoszenia z punktu sprzedaży. Opakowania odbierane są przez cały rok.

Strona internetowa Systemu Zbiórki Opakowań PSOR: www.systempsor.pl

Profil YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCoAMiFR9HHUOwG33E6YIOzg

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) reprezentuje branżę środków ochrony roślin. PSOR jest koordynatorem i właścicielem Systemu Zbiórki Opakowań po Środkach Ochrony Roślin i w imieniu uczestników systemu prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną tegoż Systemu pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin realizuje różnorodne zadania i projekty mające na celu kompleksową informację i edukację użytkowników środków ochrony roślin na temat bezpieczeństwa ich stosowania.

Biuro prasowe PSOR


POWIĄZANE

Amerykański Departament Rolny (USDA) ogłasza kolejną rundę historycznych inwesty...

Świąteczny prezentownik na 2024 rok Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę