OPOLAGRA_2025

Rozmawialiśmy z Franzem Josefem Feiterem, sekretarzem Generalnym COPA – COGECA

9 maja 2006

Jakie miejsce na mapie rolniczej Europy zajmuje COPA – COGECA ?

Franz Josefem Feiter - COPA – COGECA jest największą organizacją rolniczą w Europie. Zrzesza ponad 70 organizacji rolniczych z 25 krajów reprezentując i występując w ich imieniu.

Jakie są obecnie najważniejsze działania podejmowane przez COPA – COGECA?

Franz Josefem Feiter- Naszym głównym celem jest utrzymanie w Unii Europejskiej środków przeznaczonych na rolnictwo na tym samym poziomie co w 2003 roku.
Drugim najważniejszym celem jest dla nas utrzymanie w negocjacjach z WTO tych samych przywilejów co dotychczas. Polityki rolniczej na tym samym poziomie. Niestety na razie nie wygląda to dobrze . Dlatego , że nie ma na razie z WTO takiego porozumienia.

Jakie miejsce w strukturach COPA – COGECA zajmują polskie organizacje rolnicze?

Franz Josefem Feiter - Polska jest największym krajem z nowych państw członkowskich. Dlatego też jest dla nas bardzo ważnej miejsce Polski w COPA – COGECA. Obecnie w naszych strukturach znajduje się 5 polskich organizacji rolniczych.. I nawet jednym z wiceprezydentów COPA jest przedstawiciel jednej z tych organizacji – Pan Serafin.

Co COPA – COGECA robi aby nie dzielono członków Unii Europejskiej na starą ,,15’’ i nową ,,10’’ ?

Franz Josefem Feiter- - Dążymy do tego aby równo traktować wszystkich członków Unii europejskiej. Natomiast dużym tutaj problemem są jeszcze pewne kwestie polityczne, które mają na to wpływ . Nie zawsze te interesy da się pogodzić.

Jakie działania są najważniejsze dla COPA – COGECA w 2006 roku ?

Franz Josefem Feiter - Chcemy się przede wszystkim zająć uporządkowaniem sytuacji na rynku owoców miękkich i win. I to są nasze tegoroczne priorytety.


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie Prezydenta elekta Karola Nawrockieg...

fot. Łukasz Błasikiewicz/KPRP Panu Prezydentowi–Elektowi dr. Karolowi Nawrockiem...

Wybór Karola Nawrockiego to nie tylko zwycięstwo konkretnego kandydata, ale też ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę