Adama_poleposition_15.03_30.04

Obchodzimy pierwsze urodziny!

21 grudnia 2001

Nie chce się wierzyć, a jednak to prawda. Właśnie minął pierwszy rok, od kiedy zaistnieliśmy w sieci. Był to rok (ciężkiej!) pracy, wielu dokonań, zmagań, mniejszych i większych sukcesów. 

A wszystko zaczęło się jesienią 2000 roku. Najpierw powstała idea stworzenia portalu o tematyce rolniczej, a w ślad za nią nazwa: Pierwszy Portal Rolny. Był to pomysł szefa – bardzo śmiały i na początku trudny do ogarnięcia. Wielkie wyzwanie!

          Redakcja przy pracy

Ale podjęliśmy je bez zastanowienia. My, grupa młodych ludzi, pełnych fantazji i zapału. Zakasaliśmy rękawy, położyliśmy dłonie na klawiaturach i przez trzy miesiące – jeszcze zanim pojawiliśmy się w Internecie – budowaliśmy portal. 

Początki nie były łatwe. Znaliśmy cel, reszta zależała od naszej pomysłowości, umiejętności zbierania informacji i własnej wizji. I chyba dobrze, że każdy z nas miał swoją koncepcję działów, nad którymi pracował. Dzięki temu portal zyskał na oryginalności, a ślady twórczej indywidualności można dostrzec i dzisiaj.

Pierwszy poważny problem, z którym musiała zmierzyć się redakcja, to był wybór strony głównej. Zdawaliśmy sobie sprawę, że od niej wiele zależy. Przecież w sieci istnieje mnóstwo stron internetowych, portali i wortali. Co zatem zrobić, aby to właśnie nas wybrał internauta? Po licznych dyskusjach i burzliwej wymianie argumentów, podjęliśmy ostateczną decyzję. I choć strona ulegała jeszcze wielu przeobrażeniom i modyfikacjom (tak, jak i skład redakcji), można powiedzieć, że to właśnie wtedy, pod koniec XX wieku, powstał szkielet naszego przedsięwzięcia. 

Początki...

Potem zaczęła się żmudna, ciężka, ale jakże satysfakcjonująca praca. Codzienne zbieranie informacji, pisanie aktualności, artykułów, uzupełnianie działów. Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze newsy nie były doskonałe... ale z czasem nabraliśmy wprawy. 

Redaktor naczelna podczas
codziennego zbierania informacji

Ciągle staramy się dostarczyć naszym Czytelnikom wszelkich bieżących wieści o rolnictwie. Z naszych stron www.ppr.pl korzystać mogą  wszyscy, którym bliskie jest rolnictwo.

Wielkim wydarzeniem, które pomogło nam zaistnieć w świadomości internautów, była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wówczas, aby wspomóc działania Jurka Owsiaka, ogłosiliśmy na naszych stronach aukcję jaj. Cieszyliśmy się, że przy okazji tej imprezy wiele osób o nas usłyszało.

Z biegiem czasu Pierwszy Portal Rolny stawał się coraz bardziej użyteczny i bliski naszym Czytelnikom. Ku naszemu zaskoczeniu stawaliśmy się popularni. Dzisiaj piszą o nas czasopisma branżowe, mówią rozgłośnie radiowe. 

Portal w terenie

Uczestniczymy we wszystkich znaczących targach z branży rolno-spożywczej, sprawujemy patronat medialny nad wieloma imprezami.

Nie zabrakło nas też na konferencjach z cyklu Zrozumieć Negocjacje w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Staliśmy się znani w środowisku naukowym i wśród instytucji związanych z rolnictwem. 

Gościliśmy znane postacie – złożył nam wizytę między innymi premier Roman Jagieliński, Janusz Korwin-Mikke, odwiedziło nas wielu naukowców i ludzi związanych z rolnictwem.

   Goście: Roman Jagieliński
  Janusz Korwin-Mikke

Dzisiaj, po roku działalności portal nie tylko informuje o wydarzeniach, które zaistniały lub będą miały miejsce. Staramy się z Państwem komunikować przy pomocy różnych narzędzi np. sondy, formularzy, konkursów. Otrzymujemy liczne listy z zapytaniami, które często inicjują poruszane przez nas później tematy.

Mamy nadzieję, że pozostaną Państwo naszymi wiernymi Czytelnikami, abyśmy mogli świętować jeszcze nie jedną rocznicę. Bo tak naprawdę, czym byłaby nasza praca, gdyby nie spotykała się z uznaniem odbiorców?

 

Redakcja


POWIĄZANE

– Możemy robić coś naprawdę wartościowego i pięknego – powiedział minister rolni...

Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizm...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę