Najnowsze technologie, prawdziwe uprawy owocowe i ekspercka wiedza od środy w Targach Kielce.
Ciągniki, kombajny i maszyny do upraw owocowych i warzywnych, urządzenia do przechowywania, sortowania i sprzedaży, nawozy i środki ochrony… 17 i 18 stycznia w Targach Kielce plantatorzy znajdą wszystko, czego potrzebują do prowadzenia efektywnych robót i osiągania wysokiej jakości zbiorów. Najnowszym rozwiązaniom do sadu przyjrzą się na poletkach pokazowych, które będą naszpikowane technologią. Wiedzę, o tym, jak unowocześniać prace otrzymają od 80 ekspertów podczas Kongresu TSW. Zainteresowanie udziałem jest bardzo duże, wybierają się także znani w kraju rolnicy. Bilety na tsw.pl
14. edycja wydarzenia organizowanego przez warszawską Oficynę Wydawniczą Oikos zapowiada się imponująco! W halach Targów Kielce ofertę zaprezentuje ponad 410 firm z Polski i 17 krajów, między innymi z Austrii, Niemiec, Francji, Dani, Irlandii, Izraela, Serbii, Hiszpanii, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Meksyku, Belgii i Włoch.
– W jednym miejscu plantatorzy będą mieli do dyspozycji przedsiębiorstwa zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Stoiska zajmą też producenci materiału szkółkarskiego, nawozów, środków ochrony, także ekologicznych, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie – zapowiada Jacek Kłudka, prezes oficyny Oikos i dyrektor Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. – Postęp w produkcji maszyn i urządzeń jest ogromny, podczas wystawy 17 i 18 stycznia zobaczymy wiele nowatorskich rozwiązań.
Nowości usprawniające wykonywanie prac
Konstruktorzy coraz większy nacisk kładą na dokładność i efektywność robót, minimalizację kosztów produkcji, ekologię, odpowiadają na brak rąk do prac. Stąd w ofercie firmy Grunner pojawia się jedyna na świecie maszyna do wbijania słupów betonowych Cafar, która wbija nawet 900 słupów dziennie. Ta nowość dopiero wchodzi do sprzedaży, na TSW będzie się można dokładnie przyjrzeć. Z nowatorskim rozwiązaniem do mechanicznego przycinania drzew przyjedzie przedsiębiorstwo PRO-CNC. Okna tarczowe do formowania gałęzi drzew na trzech poziomach zamontowane w piłach konturowych pozwalają na osiąganie wyjątkowej precyzji. Nowością służącą ochronie upraw warzywniczych będzie belka AirFlowPlus firmy Agrifac, którą będzie można zobaczyć na stoisku przedsiębiorstwa Kisiel. Urządzenie oferuje rozwiązania, które oszczędzają zużycie cieczy i chronią uprawy, celując wyłącznie w chwasty i szkodniki. Co więcej – sprawdzi się także przy wietrznej pogodzie.
Wśród nowości zwiedzający zobaczą także napędzany elektrycznie kombajn do zbioru Pluk-O-Trak Electro XL, który przywiezie Agro Perfect. Podczas TSW 2024 szeroka będzie oferta kombajnów ciągnionych. Nowość pokaże Jagoda, a będzie to Oskar A01 do zbioru owoców jagodowych. Zwiedzający Targi Warzywnictwa i Sadownictwa otrzymają pełen wachlarz technologii do sortowania i pakowania. Premierę szykuje Green Sort – będzie to stół pakerski z czterema stanowiskami z przenośnikiem taśmowym „return” powrotnym.
Uwagę podczas wystawy w Targach Kielce zwrócą także specjalistyczne ciągniki. Pojawią się modele marek Case IH, New Holland, Landini, Iseki, Lovol, Massey Ferguson, John Deere, Tym, LS. Wśród nich nie braknie nowości, także w wyposażeniu. Firma Kisiel pokaże nowiutkie modele QUANTUM z przeznaczeniem do pracy w uprawach rzędowych, wyróżnia je nowatorska konstrukcja szyb i dachów, które nie ograniczają widoczności do góry i pozwalają właściwie prowadzić maszyny. Co więcej, zegary znajdują się na wysokości oczu, przełączniki obsługiwane są po prawej stronie, dla komfortu i bezpieczeństwa pracy operatora.
Sad w halach Targów Kielce
Ciekawa będzie prezentacja najnowszych technologii do prowadzenia upraw. W halach zostaną zbudowane poletka pokazowe. Na pierwszym przygotowane będą sadzonki jabłoni, gruszek i czereśni, zamontowane będą najnowocześniejsze technologie do nawadniania, pomiaru i ochrony przed szkodnikami i niesprzyjającą pogodą.
Na drugim poletku goście TSW zobaczą w tunelach sadzonki borówki amerykańskiej, malin i truskawek w nietypowych formach uprawy. Eksperci będą radzili, jak przygotować takie plantacje.
Wiedza o uprawach i sprzedaży podczas Kongresu TSW
Specjalistyczne porady będą przekazywali eksperci przede wszystkim podczas 9 konferencji. Poruszą problemy każdej gałęzi produkcji ogrodniczej – m.in. nawożenia, nowych odmian, chorób i szkodników, będzie mowa także o możliwościach obniżenia kosztów produkcji i o organizacji handlu. W środę, 17 stycznia każdy zwiedzający targi może wziąć udział w konferencjach sadowniczej, jagodowej, maszynowej, a także konferencja Core Team pn. "Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów" oraz konferencji "Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie". W czwartek, 18 stycznia odbędą się konferencje truskawkowa, szkółkarska, warzywnicza, Sadownicze Forum Ekonomiczne.
Popularni rolnicy na targach TSW 2024 w Kielcach
Jak przyznają organizatorzy z oficyny Oikos, zainteresowanie udziałem w targach TSW 2024 jest bardzo duże. Wybierają się także znani w kraju gospodarze. Magda i Jakub Kuźniaccy, którzy poznali się dzięki udziałowi w siódmej edycji show telewizyjnej Jedynki, będą gościć tu w obydwa dni. Ze zwiedzającymi chętnie porozmawiają na stoisku firmy Uni-Farma, D23. Także tutaj porozmawiać będzie można z Eweliną i Mikołajem Borkowskimi, którzy pod Sandomierzem prowadzą jedno z największych gospodarstw sadowniczych w kraju -„Gospodarstwo Sadownicze Szymanówka” oraz „Lawendowe Ranczo”.
- Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu jest bardzo duże. Zachęcamy, by korzystać z możliwości kupowania biletów online, na naszej stronie tsw.pl. Dzięki temu w czasie targów nie trzeba będzie oczekiwać w kolejce.
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa odbędą się 17 i 18 stycznia 2024 w Targach Kielce. Początek każdego dnia o godzinie 9. Bilety na https://tsw.pl. Parking w cenie biletu. Wejście na targi i punkty rejestracyjne - hala E.
PROGRAM TARGÓW TSW 2024
Targi Sadownictwa i Warzywnica 2024
14. edycja, druga w Targach Kielce
Organizator: Oficyna Wydawnicza OIKOS z Warszawy
Godziny otwarcia:
Uroczyste otwarcie:
Środa, 17 stycznia, godz. 10.00 sala Omega w Centrum Kongresowym - uroczyste otwarcie i wręczenie nagród w konkursie im. profesora Szczepana A. Pieniążka
Kongres TSW. 9 konferencji, 80 ekspertów
Środa 17 stycznia:
11.00 – 16.00 Konferencja Sadownicza (hala D),
11.00 – 16.15 II Konferencja Jagodowa (hala C),
11.00 – 15.00 Konferencja Maszynowa (hala G),
11.00 – 15.35 Konferencja Core Team "Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów" (hala F),
11.00 – 16.15 Konferencja "Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie" (hala A).
Czwartek, 18 stycznia:
10.00 – 14.30 XI Konferencja Truskawkowa (hala D),
10.00 – 13.30 Konferencja Szkółkarska (hala C),
10.00 – 14.00 Sadownicze Forum Ekonomiczne (hala G),
10.00 – 15.30 Konferencja Warzywnicza (hala F).
Wjazd dla samochodów i autokarów:
Parkingi:
Bilety
oprac, e-mk ppr.pl