Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Żmigrodzkie Targi Rolno-Ogrodnicze

19 czerwca 2002

W dniach 8-10 czerwca odbyły się w Żmigrodzie (woj. dolnośląskie), targi rolno-ogrodnicze. Impreza odbyła się  po raz pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy – nie ostatni.

Otwierając targi w  Żmigrodzkim Zespole Placówek Kultury, poseł Janusz Dobrosz – patron honorowy targów – powiedział m.in., że polska żywność jest zdrowa i bardzo smaczna. Zaznaczył również, że niestety przegrywamy konfrontację handlową z dotowaną i mocno reklamowaną żywnością z krajów Europy Zachodniej. Musimy zatem wszyscy podjąć zdecydowaną ofensywę na rzecz promowania wspaniałych produktów polskiej ziemi. Takiemu działaniu i myśleniu wychodzi naprzeciw inicjatywa Zarządu Gminy i Miasta Żmigród, by już od gminy promować to, co w naszej Ojczyźnie najlepsze.

Targi zgromadziły wystawców z różnych gałęzi branży rolnej. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, promocji wyrobów i myśli technicznej oraz do zawarcia korzystnych umów. W rozmowie z Pierwszym Portalem Rolnym jeden z organizatorów – Jarosław Michalski – stwierdził, że targi są doskonałym sposobem na promocję miasta i na nawiązanie kontaktów handlowych  z  miejscowym rynkiem i środowiskiem rolniczym. Są to pierwsze targi tego typu w Żmigrodzie, jednak zaraz po ich zakończeniu rozpocznę przygotowania do przyszłorocznej imprezy aby organizacyjnie wszystko wyszło dobrze – powiedział Michalski.

Cieszy bardzo, że targi wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży, która licznie zebrała się w ZPK. Było to spowodowana nie tylko chęcią dowiedzenia się czegoś więcej o branży rolno-ogrodniczej, ale także ważną rolę odegrały inne atrakcje, jak np. występy zespołów ludowych Dyszel i Malwy oraz zespołu tańca współczesnego Anabe.

Czesław Czujowski – dyrektor Wydziału Nadzoru Założycielskiego i Rolnictwa, Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego powiedział, iż Polski rolnik czy ogrodnik wyprodukuje prawie wszystko, ważna jest umiejętności sprzedawania. I my musimy szukać możliwości sprzedania tych produktów, czyli najpierw marketing, próby dojścia do klienta – pokazanie mu co produkujemy. Targi takie jak tu, w Żmigrodzie powinny odbywać się częściej w innych miejscowościach Dolnego Śląska i całego kraju. Należy wspierać takie inicjatywy i głośno o nich mówić, bo w ten sposób można pomóc naszemu rolnictwu – dodał dyrektor.

Pierwszy Portal Rolny – patron medialny imprezy – uważa, że każdy sposób promocji polskiego rolnictwa jest dobry. Żmigrodzkie targi były tego przykładem.


POWIĄZANE

Podczas nadchodzącej 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbędą ...

Podczas gali wieńczącej pierwszy dzień Forum Rynku Spożywczego i Handlu uhonorow...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę