Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Uwalniają potencjał roślin

3 grudnia 2015
Firma Syngenta 5 marca w hotelu Hilton w Warszawie zorganizowała konferencje prasową w trakcie której przedstawiona została aktualna sytuacja w rolnictwie oraz nowe produkty
Trendy w branży, sytuacja w rolnictwie i nowe produkty Syngenty, które trafią do polskich rolników 2014 roku.


Menedżerowie firmy przedstawili również zmiany w prawie, które istotnie wpływają na rolnictwo, a także serwisy internetowe ułatwiające rolnikom zarządzanie pracami polowymi.
Michał Ciszak, dyrektor generalny Syngenta Polska, omówił globalne wyniki finansowe firmy Syngenta, której zintegrowana sprzedaż w 2013 roku wyniosła 14 mld USD.
Adam Ciaś, dyrektor sprzedaży na Polskę Zachodnią, podsumował zaś  miniony rok, który w Polsce upłynął pod znakiem nietypowych warunków pogodowych, spadku cen płodów rolnych i fenomenu kukurydzy.

       
       
       

 
Dyrektor sprzedaży Syngenta omówił również sytuację polskiego rynku środków ochrony roślin i trzy kluczowe dla firmy Syngenta segmenty – rynek ochrony zbóż, rzepaku i kukurydzy. Syngenta jest niekwestionowanym liderem rynku ochrony kukurydzy dzięki takim produktom jak Lumax, Elumis i Callisto. W segmencie zbóż jest liderem wśród regulatorów wzrostu, wiceliderem rynku fungicydów. Duże udziały w rynku ochrony rzepaku zapewnia Syngencie  ugruntowana pozycja herbicydu Colzor Trio, ciągle rosnąca popularność fungicydu i regulatora wzrostu Toprex oraz nowości z 2013 roku – Plenum i Amistar Xtra.

Syngenta przedstawiła podczas konferencji  również serwisy internetowe, które firma oferuje swoim klientom.
Agricast to serwis pogodowy, pomocny w zarządzaniu pracami polowymi. Agricast jest najpopularniejszym serwisem firmy Syngenta – w ostatnim roku zanotował wzrost liczby wizyt o 17 proc. (2013 vs. 2012). W wersji podstawowej Agricast oferuje prognozę pogody w interwałach 8-godzinnych na 4 kolejne dni. W wersji rozszerzonej – dostępnej tylko dla członków programu Agriclub – Agricast oferuje poszerzone informacje pogodowe na pięć kolejnych dni, lokalną prognozę skuteczności zabiegów ochrony roślin w interwałach godzinnych, a także prognozę warunków siewu kukurydzy, buraków i rzepaku.
 
WEED ID to najnowszy serwis w ofercie firmy Syngenta. Aplikacja pomagająca w identyfikacji chwastów jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Dzięki prostemu systemowi pytań i obrazkowych podpowiedzi WEED ID umożliwia rozpoznanie chwastów jedno- i dwuliściennych zaobserwowanych na polu.
Infopole to specjalistyczny serwis monitoringu występowania agrofagów. System działa w oparciu o ponad 20 punktów rozmieszczonych na terenie całej Polski. W okresie od początku do końca wegetacji roślin w punktach monitoringu co tydzień dokonywana jest szczegółowa analiza pól pod kątem nasilenia występowania agrofagów (chorób i szkodników).

„Obserwujemy aż dwustuprocentowy wzrost ruchu pochodzącego z urządzeń mobilnych. Dlatego zdecydowaliśmy o wprowadzeniu pierwszej aplikacji mobilnej, z której rolnicy mogą korzystać na polu. Infopole jest dostępne teraz również w wersji na urządzenia mobilne”, mówiła Dorota Mazurek, menedżer usług marketingowych i programów lojalnościowych w Syngenta.
***
Syngenta jest jedną z wiodących na świecie firm, zatrudniającą w ponad 90 krajach przeszło 28 000 pracowników oddanych wspólnemu celowi: Uwalniamy potencjał roślin. Dzięki światowej klasy badaniom naukowym, globalnemu zasięgowi i zaangażowaniu na rzecz naszych klientów, pomagamy zwiększyć wysokość plonów, chronić środowisko naturalne oraz wpływać na poprawę zdrowia i jakości życia. Więcej informacji na stronie www.syngenta.com.

POWIĄZANE

Podczas nadchodzącej 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które odbędą ...

Podczas gali wieńczącej pierwszy dzień Forum Rynku Spożywczego i Handlu uhonorow...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę