aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Międzynarodowe Targi Ekologiczne POLEKO 2003

14 listopada 2003

„Ochrona środowiska w Unii Europejskiej – korzyści i wyzwania dla Polski” – tak brzmi motto tegorocznych Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2003, które odbędą się od 18 do 21 listopada w Poznaniu. Dla branży ekologicznej będzie to okazja do zdobycia niezbędnej wiedzy, by właściwie przygotować się do integracji.

Piętnasta edycja największych targów ekologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej stanowić będzie platformę spotkania organizacji i instytucji wyspecjalizowanych w różnorodnych działaniach na rzecz ochrony środowiska, firm oferujących nowoczesne technologie i urządzenia oraz ich odbiorców.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą około 600 firm z 20 krajów dotyczącą: ochrony wód, gleby i powietrza, pomiaru zanieczyszczeń, hałasu i wibracji, kontroli i zarządzania odpadami przemysłowymi, miejskimi i chemicznymi, budownictwa przemysłowego i energetycznego oraz techniki komunalnej.

W ramach targowej prezentacji wydzielone zostaną ekspozycje specjalne: Salon Energii Odnawialnej, Salon Recyklingu oraz ekspozycje Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

Naturalnym dopełnieniem oferty wystawców będzie bogaty program targowych wydarzeń: VII Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, spotkanie pozarządowych organizacji ekologicznych Zielone Forum, V Forum Edukacji Ekologicznej Eko Media Forum, Międzynarodowa Giełda Kooperacji organizowana wspólnie z World Trade Center Poznań, liczne konferencje i seminaria dla specjalistów, prestiżowe konkursy i nagrody, wystawy obrazów i fotografii oraz przegląd filmów o tematyce ekologicznej.

VII Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny

W przeddzień targów rozpocznie się VII Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny. Podczas dwudniowych obrad uczestnicy dyskutować będą m. in. o ochronie środowiska w krajach Unii Europejskiej i w Polsce w świetle zapisów traktatu akcesyjnego oraz prac nad konstytucją UE. Mowa będzie też o szansach i zagrożeniach w obszarze Środowisko związanych z członkostwem Polski w UE a także finansowaniu i perspektywach rozwoju ochrony środowiska w Polsce po akcesji do Unii Europejskiej. Wśród prelegentów będzie przewodniczący Sejmowej Komisji Europejskiej Józef Oleksy.

Obradom zjazdu towarzyszyć będą seminaria: „Polski rynek ochrony środowiska – szanse, możliwości oraz ograniczenia w prowadzeniu działalności przez przedsiębiorstwa zagraniczne”, „Ochrona środowiska w powiecie” oraz „Światowe trendy w gospodarce odpadami – perspektywy dla Polski”. Obrady zakończone zostaną dyskusją panelową z udziałem honorowych gości z kraju i zagranicy, która poświęcona będzie najaktualniejszym problemom ochrony środowiska w jednoczącej się Europie i Polsce. Patronat honorowy nad zjazdem sprawuje Minister Środowiska.

Zielone Forum

Przy okazji VII Międzynarodowego Zjazdu Ekologicznego odbędzie się spotkanie przedstawicieli pozarządowych organizacji ekologicznych Zielone Forum. Obrady forum poświęcone będą funkcjonowaniu pozarządowych organizacji ekologicznych w przededniu wstąpienia Polski do UE oraz nowym możliwościom finansowania działalności trzeciego sektora po akcesji.

Oferta wystawców

W targach pojawi się oferta około 600 firm z 20 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Niemiec, Polski, RPA, Senegalu, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch. Udział wystawców zagranicznych wynosi około 31 proc. Oficjalne wystąpienia narodowe przygotowały: Austria, Belgia, Francja, Holandia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Włochy.

Salon Recyklingu

Zorganizowany w ubiegłym roku po raz pierwszy Salon Recyklingu, spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. Dlatego i tym razem postanowiliśmy stworzyć wydzieloną tematycznie i przestrzennie specjalną ekspozycję, w ramach której zaprezentowana zostanie oferta urządzeń, technologii i usług firm związanych z przemysłowym przetwarzaniem odpadów. Tutaj będzie można się także zapoznać z produktami do gromadzenia i wstępnego przetwarzania różnych grup odpadów oraz systemami organizacja odzysku.

Integralną częścią Salonu Recyklingu będzie seminarium pt. „Recykling odpadów – szanse i wyzwania dla Polski w kontekście wejścia do Unii Europejskiej”.

Salon Czystej Energii

W ramach Salonu Czystej Energii zaprezentowane zostaną najnowsze technologie, urządzenia, wiedza oraz trendy branży odnawialnych źródeł energii. W ramach Salonu odbędzie się w dniach 18-20 listopada odbędzie się powtarzalne seminarium „Energia ze źródeł przyjaznych środowisku”, podczas którego poruszona zostanie m. in. następująca tematyka: odnawialne zasoby energii w Polsce, ich rozmieszczenie przestrzenne i procedury lokalizacyjne, mechanizmy wsparcia rynków zielonej energii, polski rynek pelet, wykorzystanie biopaliw stałych oraz produkcja i uwarunkowania wykorzystania biopaliw płynnych.


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz podsekretarz stanu Adam...

Najlepsze praktyki  Jak informuje Główny Urząd Statystyczny w okresie od styczni...

Grad medali, pewniaki i zaskoczenia. Rozstrzygnięto konkurs WINOPL Dwa konkursow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę