Ptak_Waw_CTR_2024
Green Gas Poland

Łódzki Instytut Ogrodnictwa otwiera drzwi dla producentów warzyw

17 lipca 2013
Z najnowszymi badaniami z zakresu warzywnictwa czy też doświadczeniami dot. zwalczania szkodników i chwastów w uprawach roślin warzywnych będzie można zapoznać się w czwartek podczas Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Zaplanowano pokazy projektów badawczych i doświadczeń prowadzonych w szklarni doświadczalnej, tunelach, na mikropoletkach oraz polu doświadczalnym.
Celem dorocznego spotkania jest prezentacja i popularyzacja doświadczeń prowadzonych na polach doświadczalnych upraw warzywnych Instytutu Ogrodnictwa oraz zapoznanie z nowościami technologicznymi, odmianowymi oraz wdrożeniami nowoczesnych metod efektywnej produkcji i aktualnych prac badawczych z zakresu warzywnictwa.
- Podczas drzwi otwartych można zwiedzać doświadczalne kwatery i zasięgnąć każdej porady czy informacji u pracowników naukowych Instytutu - powiedział dr Barbara Michalczuk, kierownik Zakładu Upowszechniania Nauki Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
Prezentowane będą doświadczenia z zakresu zwalczania szkodników i chwastów w uprawach roślin warzywnych oraz chorób roślin warzywnych. Zwiedzający będą mogli zobaczyć także certyfikowane pole ekologiczne oraz doświadczenia dotyczące innowacyjnych technologii magazynowania energii w produkcyjnych tunelach foliowych.
Na mikropoletkach będzie można zobaczyć doświadczenia dot. czynnej ochrony owadów pożytecznych i naturalnych wrogów szkodników, zwalczania szkodników pojawiających się na grochu, czy na warzywach kapustnych. Będzie też można zapoznać się z badaniami dot. skuteczności środków w ochronie pomidorów, ziemniaków, marchwi, pietruszki czy fasoli szparagowej.
Wśród wydarzeń towarzyszących znajdą się m.in. prezentacje firm, głównie z branży warzywniczej, oferujących sprzęt, środki produkcji i usługi, kiermasz wydawnictw czy konsultacje i poradnictwo indywidualne prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu.
Tradycyjnie na drzwi otwarte do skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa przyjeżdżają m.in. producenci warzyw, pracownicy naukowi z innych ośrodków badawczych, a także przedstawiciele ośrodków doradztwa rolniczego z całego kraju. Drzwi otwarte organizowane są raz w roku. Miesiąc wcześniej zorganizowano takie spotkanie dla sadowników. Udział w imprezie jest bezpłatny.
Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach to jedno z wiodących europejskich centrów badań ogrodniczych. Jako instytucja badawcza powstał z początkiem 2011 r. po połączeniu dwóch skierniewickich placówek: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka oraz Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka.
W Instytucie Ogrodnictwa funkcjonują oddziały: sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa. W ramach swojej działalności Instytut organizuje wiele konferencji naukowych i seminariów, w tym także o zasięgu międzynarodowym.

POWIĄZANE

Bieszczady to przepiękny górski region, który słynie nie tylko z malowniczych wi...

Podczas jubileuszowej, 15. edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa (TSW) w Kiel...

Już po raz siedemnasty Polska Izba Mleka zorganizowała Ranking Spółdzielni Mlecz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę