Jak warzyć piwo w domu i jaka jest historia chmielowego trunku mającego na całym świecie swoich fanów będzie można się między innymi dowiedzie w dniach 10 – 12 kwietnia ć podczas Targów Piw Regionalnych PIWOWARY Łodzi .
Organizatorzy – firma Interservis przygotowali też z myślą o miłośnikach tego niskoprocentowego trunku 300 piw do degustacji . W trakcie targów organizowanych będzie można też poznać ofertę najbardziej znanych browarów z różnych części kraju, wziąć udział w warsztatach i prezentacjach. Specjaliści opowiedzą o produkcji, historii i pochodzeniu różnych rodzajów piw. Zdradzą także tajniki degustacji oraz odróżniania piwa górnej fermentacji od dolnej. Gościem specjalnym targów będzie krytyk kulinarny i prezenter telewizyjny – Robert Makłowicz, który pokaże jak gotować potrawy na bazie piwa.
Program targów PIWOWARY
Piątek, 10 kwietnia 2015
12:00 - Czas dla biznesu.
Wystawcy zapraszają restauracje, klubokawiarnie, puby do zapoznania się z biznesową ofertą oraz rabatami targowymi.
18:00 - Światowe style piwne. Prowadzacy Marek Suliga
Światowy renesans styli piwnych zapoczątkowany został w Stanach Zjednoczonych pierwotnie przez piwowarstwo domowe. Do Europy trafił on na przełomie XX i XXI wieku. Obecnie w Polsce, dzięki browarom kontraktowym, regionalnym i rzemieślniczym, dostępne są piwa reprezentujące niemal wszystkie te style.
Dlaczego ich charakter jest tak zróżnicowany dowiesz się podczas warsztatów.
Sobota, 11 kwietnia 2015
12:30 - Domowe warzenie piwa- warsztat otwarty.
Jak zacząć przygodę z domowym warzeniem piwa, przedstawią Katarzyna i Damian z firmy piwoznawcy.pl Podczas wykładu poznasz surowce używane w procesie warzenia piwa. Eksperci przedstawią każdy z etapów tworzenia piwa domowym sposobem, samodzielnie zakapslujesz butelki . Porównasz smaki "domowych" piw.
13:30-17:00 Kurs Kiperski-prowadzący Maciej Chołdrych
W programie kurs kiperski. Maciej Chołdrych- nauczy profesjonalnej degustacji najciekawszych piw. Poznasz profesjonalne metody szkolenia degustatorów, nauczysz się ich oceny. Uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie pierwszego etapu wtajemniczenia w świecie kiperów.
Cena kursu w cenie biletu
14:00 - Jak piwo zjeść, a nie wypić - gotowanie potraw na bazie piwa przez Roberta Makłowicza.
Jak piwo zjeść, a nie wypić? Na to i inne pytania odpowie Robert Makłowicz, podróżnik, prezenter i krytyk kulinarny. Podczas pokazu gotowania dowiesz się jakich gatunków piwa użyć do konkretnych potraw. Wszystko wzbogaci szereg ciekawych "piwnych" historii wraz z degustacją przygotowanych potraw
16:00 - Piwa Belgijskich Trapistów. Prowadzący Carl Kins z Belgii, Henri Reuchlin z Holandii. Wykład w języku angielskim.
Czym charakteryzują sie piwa Trapistów? Czy to prawda,że ich pełen aromat otrzymuje sie po 150 latach leżakowania? Gdzie można spotkać klasztory Trapistów? Co wyróżnia piwa Trapistow i piwa klasztorne.
16:30 - Piwa Irlandzkie - Prowadzący Reuben Gray, John Duffy. Wykład w języku angielskim.
O piwach nowej fali piwowarstwa w Irlandii opowiedzą Reuben Gray, John Duffy.
Czy Irlandczycy zrezygnują z Guinessa?
18:00 – Wieczór w pubie PIWOWARY. Zatańcz z FEIRIN
Zapraszamy do pubu PIWOWARY, zatańcz z irlandzkim zespołem FEIRIN.
Niedziela, 12 kwietnia 2015
11:00 - 16:00 Giełda Birofilów - koszt uczestnictwa w cenie biletu
12:30 - Plebiscyt publiczności rozstrzygnięcie
13:00 - Festiwale piwne na świecie. Prowadzący Marek Suliga
Oktoberfest to niewątpliwie największy światowy festyn piwa na świecie, a jego tradycja sięga 1810 roku. W wielu krajach nie brak naśladowców tego pomysłu. Czemu początkowo miały służyć takowe festyny, jak są realizowane one obecnie realizowane, na czym polega piwna turystyka? Na te i inne pytania odpowie Marek Suliga.
Opracował: Obi oba
7426453
1