aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rusza program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

19 maja 2023
Rusza program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

 

Wystartowała 13. edycja wyjątkowej, a zarazem pionierskiej inicjatywy odpowiedzialności społecznej poświęconej pszczołom. Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” ma edukować i zwiększać zaangażowanie Polaków na rzecz pszczół. W tym roku celem jest również posadzenie kolejnego miliona kwiatów przyjaznych pszczołom.

 

miód pszczoły

 

Pszczoły pełnią w przyrodzie kluczową rolę, a ponad 75% wiodących na świecie upraw jest zależnych właśnie od zapylania[1]. Co więcej, z roku na rok liczebność tych owadów maleje, dlatego tak kluczowe są działania na rzecz ich ochrony.

 Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” powstał w 2011 roku jako pierwsza tego typu inicjatywa w kraju poświęcona pszczołom. Polskę zamieszkuje około 470 gatunków pszczół. Tylko jedna z nich, pszczoła miodna, daje miód i dzięki temu pozostaje pod opieką pszczelarzy. Wśród pozostałych gatunków, tzw. pszczół dziko żyjących, znajdziemy gatunki żyjące samotnie, jak i społecznie. Nie mają one jednak swoich opiekunów, dlatego tak ważne jest, aby podejmować działania służące ich ochronie i to właśnie wokół nich skupia się program. Misją programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" jest inspirowanie lokalnych społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół w Polsce. Realizując program, chcemy również wzmacniać świadomość społeczną w zakresie relacji pomiędzy pszczołami a bioróżnorodnością.

 

pszczoły_miód 


Już trzynasty rok edukujemy, budujemy świadomość i inspirujemy lokalne społeczności, a od kilku lat także naszych konsumentów, do podejmowania działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół – mówi Sławomir Kozłowski, Senior Brand Manager marki Kujawski. W tym roku wyznaczyliśmy sobie cel, jakim jest kontynuacja budowania bazy pokarmowej dla pszczół, czyli wspólne zasadzenie w Polsce kolejnego miliona kwiatów przyjaznych pszczołom, tak by licznik na stronie programu, gdzie odbiorcy naszej kampanii rejestrują zasadzone kwiaty, osiągnął imponujący wynik 4 mln. Wierzymy, że wspólnymi siłami, uda się nam to założenie wypełnić – dodaje Sławomir Kozłowski.

13. edycja programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” potrwa do końca września. Skupia się wokół działań mających zwiększyć zaangażowanie konsumentów tak, by aktywnie włączyli się w akcję na rzecz pszczół. Stąd po raz kolejny planowana jest szerokozasięgowa edukacyjna kampania digitalowa, konkurs konsumencki obecność na Targach Śniadaniowych oraz wspólne akcje z partnerami biznesowymi i influencerami mające na celu edukację ich odbiorców i zachęcenie do wspólnego sadzenia kwiatów.

W trakcie Targów odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z ekspertem, wzięcia udziału w grach edukacyjnych, a także otrzymania nasion kwiatów przyjaznych pszczołom i materiałów dydaktycznych.

 

pszczoły_miód

 

Równolegle prowadzona będzie akcja edukacyjna z zaproszonymi do programu influencerami, kampania digitalowa w social mediach, reklamy displayowe oraz konkurs konsumencki na zgłaszanie posadzonych kwiatów (3-30 lipca). 20 maja, tj. w Światowym Dniu Pszczół, planowany jest także udział ekspertów programu Z Kujawskim pomagamy pszczołom w programie „Dzień Dobry TVN”.[1] Raportu Living Planet Report 2018, wydany przez Fundację WWF w październiku 2018 r.

oprac red. ppr.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę