Ciągniki New Holland serii TDD weszły na polski rynek w 2003 roku. Zyskały uznanie swoją prostotą i przez to przystępną ceną. Jego wyposażenie dodatkowe można policzyć na palcach jednej ręki: jedna lepsza skrzynia przekładniowa, biegi pełzające, klimatyzacja oraz układ pneumatyczny. Jednak pomimo prostoty jest to traktor w pełni funkcjonalny i twardy. Pokazuje to przykład 80-konnego TDD z gospodarstwa Cerplon w Cerekwicy w woj. kujawsko-pomorskim.
Więcej przeczytasz na str. 14 w RPT, który kupisz TUTAJ
Kosiarki: boczna i przednia firmy Samasz
Zestaw na 110 ha
W gospodarstwie Piotra i Doroty Mizernych z miejscowości Nowy Czarnków k. Konina kilka lat temu rozwój produkcji bydła mlecznego osiągnął już tak wysoki poziom, że rolnik zmienił kierunek uprawy. Większość pól przeznaczył pod użytki zielone aby zapewnić sobie wystarczającą ilość paszy objętościowej w postaci sianokiszonki lub świeżej zielonki. Obecnie na 122 hektary ogólnej powierzchni 110 zajmują użytki zielone. Dlatego do ich koszenia potrzebny był wydajny sprzęt pozwalający wykonać zbiór szybko i sprawnie. Dlatego rolnik zakupił zestaw kosiarek firmy Samasz.
Więcej przeczytasz na str. 28 w RPT, który kupisz TUTAJ
Kalibracja rozsiewacza nawozów Rauch Axis 20.1
Bezobsługowy dwutarczowiec
O tym ile wysiejemy nawozu na hektar decyduje m.in. wielkość jego granulek i ilość wchłoniętej przez nie wody. Dlatego posługiwanie się tabelami wysiewu lub tabelami porównawczymi nawozów nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Dotyczy to zwłaszcza higroskopijnego mocznika i saletry amonowej. Ponadto w tabelach wysiewu nie znajdziemy danych dotyczących nastaw dla nawozów np. zza wschodniej granicy. W takich przypadkach przeprowadzenie próby kręconej rozsiewacza nawozów pozwoli zasilić rośliny właściwą ilością składników pokarmowych. Na przykładzie rozsiewacza firmy Rauch prześledźmy, gdzie możemy szukać danych niezbędnych do skalibrowania dwutarczowego rozsiewacza pod określoną dawkę danego nawozu.
Więcej przeczytasz na str. 32 w RPT, który kupisz TUTAJ