Stale zmniejszająca się emisja siarki do atmosfery sprawia, że od pewnego czasu obserwuje się niedobory tego składnika w roślinach uprawnych. Poważną konsekwencją tych niedoborów jest ograniczenie przyswajalności azotu przez rośliny.
Przed siewem rzepaku - Tadeusz Wałkowski
Prawidłowy dobór przedplonu oraz staranna i wykonana we właściwym czasie uprawa roli zapewniają pełne i wczesne wschody rzepaku, ułatwiają przenikanie korzeni w głąb gleby i stwarzają młodym roślinom warunki prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Jaką odmianę rzepaku wybrać? - Stefan Heimann
W krajowym rejestrze znajduje się obecnie 57 podwójnie ulepszonych odmian rzpaku ozimego - 38 populacyjnych i 19 mieszańcowych.
Siew rzepaku ozimego - Tadeusz Wałkowski
Rzepak jest najwcześniej wysiewaną oziminą. Zachowanie optymalnego terminu siewu istotnie wpływa na prawidłowy rozwój młodych roślin przed zimą, dobre przezimowanie i prawidłowy wzrost w okresie wiosenno-letnim.
Rzepakowe prognozy - Ewa Rosiak
Rolnictwo i spółdzielczość w Grecji - Barbara Szyndel
Tradycje spółdzielczości w Grecji sięgają XVIII wieku. Na początku XX wieku zapoczątkowały tu działalność spółdzielnie rolnicze, które obecnie skupiają 75% rolników.
Krajowy program zwalczania stonki kukurydzianej - Paweł Bereś
Zbiór słomy - Ireneusz Kowalik
Dominującą metodą zbioru słomy jest zbiór za pomocą pras. Wybór wariantu technologicznhego zbioru słomy w formie sprasowanej zależy od wielkości gospodarstwa i wyposażenia w maszyny.
Prasy zwijające dominują - Stanisław Gach
Zielone AGRO SHOW 2007 - Jan Przyrowski
Nowe wyzwania firmy BASF - Barbara Szyndel
Zasiłek chorobowy dla rolnika - Ewa Jaworska-Spicak
Spotkania przy grillu - Romana Chojnacka
Zioła nie tylko do garnka - Anita Schroeter-Zakrzewska
Wśród ziół, cenionych od tysięcy lat ze względu na właściwości lecznicze i przyprawe, jest wiele roślin ozdobnych. Warto więc pokusić się o uprawę choćby kilku gatunków o różnobarwnych i aromatycznych liściach.