biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Massey Ferguson prawnie usankcjonowany

16 lipca 2025
Massey Ferguson prawnie usankcjonowany

TAFE i AGCO osiągnęły kompleksową ugodę obejmującą prawa do marki, kwestie komercyjne i udziały

Chennai, Indie: TAFE, jeden z największych na świecie producentów ciągników i sprzętu rolniczego, ogłosił, że osiągnął kompleksową ugodę i postanowienia z AGCO we wszystkich kwestiach związanych z marką, kwestiami komercyjnymi i udziałami.

Ugoda obejmuje następujące elementy:

  • ·       Własność marki Massey Ferguson, w tym do wszystkich praw, tytułów i udziałów w „Massey Ferguson” i powiązanych znakach towarowych oraz całej związanej z nimi wartości firmy będzie należeć do TAFE jako jedynego i wyłącznego właściciela w Indiach, Nepalu i Bhutanie.
  • TAFE odkupi udziały AGCO w TAFE, które stanowią 20,7% kapitału własnego TAFE za kwotę 260 mln USD, dzięki czemu TAFE stanie się spółką zależną należącą w całości do Amalgamations Group, zdywersyfikowanego konglomeratu przemysłowego z siedzibą w Chennai w Indiach.
  • TAFE zachowa swój udział w AGCO na poziomie 16,3% i nie przekroczy go uczestnicząc w przyszłych programach odkupu AGCO w celu utrzymania proporcjonalnego udziału, z zastrzeżeniem pewnych wyjątków.
  • TAFE będzie wspierać AGCO poprzez głosowanie swoimi akcjami za wszystkimi rekomendacjami Rady Dyrektorów AGCO na zgromadzeniach akcjonariuszy, z zastrzeżeniem pewnych wyjątków.
  • TAFE pozostanie długoterminowym inwestorem w AGCO poprzez planowane okresowe interakcje z kierownictwem AGCO.
  • Podczas gdy wszystkie umowy handlowe między TAFE i AGCO zostaną obustronnie rozwiązane, TAFE uzna niezrealizowane dotychczas zamówienia na dostawy i nadal będzie dostarczać części na wszystkie rynki na uzgodnionych warunkach.
  • Wszystkie toczące się postępowania sądowe zostaną nieodwołalnie i bezwarunkowo wycofane. W sprawie trzech pozwów dotyczących marki Massey Ferguson, które obecnie toczą się przed Sądem Najwyższym w Madrasie w Indiach, zostanie wydany dekret o zgodzie.

Umowy wejdą w życie po zakończeniu przez AGCO i TAFE określonych procedur rządowych i innych procedur w Indiach związanych z odkupieniem akcji TAFE posiadanych przez AGCO.

Mallika Srinivasan, Chairman & Managing Director - TAFE, powiedziała: „Wkraczając w nową erę w historii rozwoju TAFE, uznajemy i cenimy długą współpracę z AGCO i nadal wspieramy AGCO jako zaangażowanego akcjonariusza”.

Dodała, że „TAFE i Massey Ferguson są synonimami w świadomości indyjskich klientów od ponad 65 lat. Ponownie poświęcamy nasze zaangażowanie w transformację indyjskiego rolnictwa poprzez innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi dla społeczności rolniczej w Indiach. Zmierzając w kierunku naszej wizji „Cultivating the World”, jesteśmy przekonani, że dostarczymy wyjątkową wartość wszystkim naszym interesariuszom”.

***

O TAFE: www.tafe.com

TAFE – Tractors and Farm Equipment Limited, indyjski producent ciągników rolniczych założony w 1960 roku w Chennai w Indiach. Jako jeden z największych producentów ciągników na świecie i drugi co do wielkości w Indiach, TAFE sprzedaje ponad 180 000 ciągników rocznie. Firma TAFE zdobyła zaufanie klientów dzięki szerokiej gamie produktów, które są powszechnie cenione za wysoką jakość i niskie koszty eksploatacji. Silna sieć dystrybucji obejmująca ponad 1600 dealerów skutecznie wspiera cztery kultowe marki ciągników TAFE – Massey Ferguson India, TAFE, Eicher Tractors i IMT. TAFE eksportuje ciągniki do ponad 80 krajów, zasilając gospodarstwa rolne w Azji, Afryce, Europie, Ameryce i Rosji.

W 2005 roku firma TAFE przejęła działalność w zakresie ciągników, silników i przekładni legendarnej marki Eicher o niemieckich korzeniach poprzez spółkę zależną TAFE Motors and Tractors Limited (TMTL). Oprócz ciągników, TAFE i jej spółki zależne prowadzą zróżnicowaną działalność w takich obszarach, jak maszyny rolnicze, silniki wysokoprężne i agregaty prądotwórcze, silniki dla przemysłu rolno-spożywczego, tworzywa konstrukcyjne, przekładnie i elementy przekładni, pompy i cylindry hydrauliczne, franczyzy samochodowe oraz plantacje.

W 2018 roku TAFE przejęło kultową serbską markę ciągników i sprzętu rolniczego IMT - Industrija Mašina i Traktora. Ponadto w 2022 roku TAFE przejęło indyjską działalność w zakresie wyposażenia wnętrz firmy FAURECIA, należącej do francuskiej grupy FORVIA, globalnego dostawcy części samochodowych.

TAFE jest zaangażowana w kompleksowe zarządzanie jakością (TQM). W ostatnich latach różne zakłady produkcyjne TAFE zdobyły liczne nagrody „TPM Excellence” przyznawane przez Japoński Instytut Konserwacji Zakładów (JIPM), a także kilka regionalnych nagród za doskonałość w zakresie TPM. W 2023 roku firma TAFE zdobyła nagrodę „Launch of the Year” za serię ciągników Eicher PRIMA G3, a także trzy inne prestiżowe nagrody, w tym „Best CSR Initiative” dla JFarm Services, podczas czwartej edycji konkursu Indian Tractor of the Year (ITOTY) Awards 2023 oraz nagrodę Top Exporter Award od Komisarza Celnego.

W 2018 roku firma TAFE została pierwszym indyjskim producentem ciągników, który zdobył nagrodę Frost & Sullivan Global Manufacturing Leadership Award, otrzymując wyróżnienie „Enterprise Integration and Technology Leadership” oraz dwie nagrody „Supply Chain Leadership”. W uznaniu za wybitny wkład w eksport produktów inżynieryjnych firma TAFE po raz 23. z rzędu otrzymała tytuł „Star Performer – Large Enterprise (Agricultural Tractors)” przyznawany przez Radę Promocji Eksportu Produktów Inżynieryjnych Indii – Region Południowy.

TAFE zdobyło zaufanie klientów dzięki szerokiej gamie produktów, które są powszechnie cenione za najwyższą jakość i niskie koszty eksploatacji. Od momentu powstania firma TAFE kładzie duży nacisk na działania społeczne i angażuje się w ważne inicjatywy w takich dziedzinach, jak rolnictwo, edukacja, opieka zdrowotna, rozwój społeczności lokalnych, pomoc ofiarom katastrof, ochrona środowiska i dobrobyt społeczności plemiennych, a także wspiera tradycyjne formy sztuki.

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Eksport produktów mleczarskich do Kuwejtu – wymagania sanitarne dla USA i Polski...

W Europie wzrosty, w Polsce – rekordowy spadek cen energii o ponad 13 EUR/MWh, c...

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę