Wobec pojawienia się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących oceny działań pracy zespołu Fundacji jako „pseudowsparcia dla przedsiębiorców”, wyrażamy głębokie niezrozumienie wobec takiej oceny naszej długoletniej pracy merytorycznej i jej efektów.
Przedstawiona ocena jest krzywdząca i niesprawiedliwa. Fakty oraz argumenty, które poniżej przywołujemy są dowodem na to, że przez ostatnie 5 lat włożyliśmy wiele pracy i wysiłku intelektualnego na rzecz wsparcia rozwoju transformacji technologicznej i cyfryzacji polskich przedsiębiorstw oraz instytucji zaangażowanych w ten proces, co przyniosło wymierne efekty. Nie możemy zgodzić się na to, że efekty te sprowadzone są do oceny opisanej jako „pseudowsparcie dla przedsiębiorców”.
Nasza praca od powstania Fundacji skoncentrowana jest na eksperckim działaniu na rzecz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorców poprzez wspieranie ich transformacji cyfrowej w zakresie procesów, produktów i modeli biznesowych. To wprost przekłada się na fakt, iż nasze działania są uznawane i cenione przez rynek. Przechodząc do konkretów:
Charakter podejmowanych przez FPPP działań na rzecz systemowej cyfryzacji polskich przedsiębiorstw stanowi regułę w krajach członkowskich UE. Działalności FPPP wpisują się w lukę rynkową przejawiającą się w obecnym niskim poziomie wskaźnika cyfryzacji polskiej gospodarki DESI.
Jak wynika z przedstawionych aktywności realizowanych przez pracowników Fundacji na przestrzeni od dnia jej powstania do dziś, to pracownicy Fundacji dzielą się swoją wiedzą ekspercką i doświadczeniem udzielając wsparcia instytucjom publicznym, agencjom wykonawczym (ARP, PARP, NCBiR, BGK, PFR) oraz przedsiębiorcom. Praca i wiedza akumulowana przez pracowników Fundacji nie powinna być postponowana, ale wykorzystywana na potrzeby tworzenia polityk publicznych w obszarze wsparcia transformacji cyfrowej poprzez świadomie opracowane programy wsparcia w ramach środków publicznych przeznaczone na ten cel.
Pracownicy Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości
oprac e-mk, ppr.pl