Spodnie najczęściej kojarzą nam się ze stonowanymi, bezpiecznymi barwami – czerń, szarość, granat, biel, to uniwersalna baza, z której doskonale umiemy korzystać. Natomiast kolorowe spodnie w soczystych odcieniach i mocnych wzorach stanowią już małe wyzwanie stylizacyjne. Jak sobie z nim poradzić i czy na pewno warto je podjąć? Podpowiadamy!
Ubrania i dodatki w żywych kolorach, zwłaszcza żółtym, fioletowym i zielonym, to w tym sezonie dominujący trend, który idzie w parze z wzorem w łączkę i bufiastymi rękawami. Wśród mocnych akcentów kolorystycznych szczególnie przykuwają uwagę spodnie – wiele sieciówek zachęca do eksperymentowania z tym elementem garderoby również tych, dla których dotąd kolorowe spodnie były zbyt „odważne”.
Kolorowe spodnie: instrukcja obsługi
Obok romantycznych sukienek w kwiatowy wzór i kolorowych kompletów dresowych to kolorowe spodnie – od obcisłych legginsów, przez jeansy o luźnym fasonie, po dzwony o bardzo szerokich nogawkach – wydają się dominować w aktualnych kolekcjach sklepów odzieżowych. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli nie zależy nam przy tym na bardzo wyrazistym efekcie, włączenie kolorowych spodni do codziennych stylizacji jest wbrew pozorom bardzo proste.
– Kolorowe spodnie przyciągają wzrok. Dlatego to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą podkreślić zgrabne nogi (wtedy warto postawić na przylegający do ciała fason i intensywny odcień), jak i tych, którym zależy na odwróceniu uwagi od mniej lubianych partii ciała, np. brzucha czy ramion. Kobiety często chcą też ukryć uda – zielone czy fioletowe spodnie przyciągną wzrok do łydek, jeśli na „górę” włożymy tunikę albo krótką sukienkę, łączenie jej ze spodniami też jest bardzo na czasie – tłumaczy stylistka związana z marką KiK.
Gra w kolory
Fiolet, zieleń – z czym łączyć spodnie w tak wyrazistych odcieniach? – Jeśli popatrzymy na modowe influencerki, to zobaczymy, że w tym sezonie najchętniej nosi się jednokolorowe total looki albo łączy fiolet z żółtym i zielonym, ewentualnie pomarańczowym, różowym czy niebieskim – takie połączenia na pewno pomogą nam się wyróżnić. Jeśli jednak wolimy stylizacje, które mniej zwracają uwagę, to świetnie sprawdza się łączenie kolorowych spodni z neutralnymi bazami i kwiatowymi wzorami. Przykładowo fiolet w zestawiony z beżem i brązem staje się bardziej stonowany i nadaje całej stylizacji romantyczny ton. Żółty natomiast ożywia szarości, ale ich nie dominuje, a zieleń w połączeniu z bielą to wręcz kwintesencja wiosny – wylicza ekspertka sieci sklepów KiK.
Przy stylizacjach z kolorowymi spodniami nie zapominajmy o dodatkach – beżowy trencz z brązowym swetrem i fioletowymi spodniami możemy ożywić torebką w soczystym kolorze. Do szarej marynarki i żółtych spodni możemy z kolei dobrać buty w kontrastowym odcieniu, a białą koszulę i zielone spodnie zestawić z apaszką w kwiatowy wzór. Do tego pasuje zarówno złota, jak i srebrna czy miedziana biżuteria, ale też multikolorowe dodatki z koralików.
Najważniejsza zasada
Czy jest jakaś kluczowa zasada, której warto się trzymać nosząc kolorowe spodnie? – Nie tyle zasada, co porada, która sprawdza się w większości stylizacji z mocnym akcentem kolorystycznym: kolorowe spodnie zestawiajmy z prostymi fasonami, eleganckimi i bazowymi dodatkami oraz niezbyt wyrazistymi wzorami. Drobna łączka, kratka, paski czy groszki sprawdzą się świetnie, kontrastowa panterka, zebra czy bardzo duże kwiaty mogą w połączeniu z kolorowymi spodniami okazać się nieco przerysowane – podpowiada ekspertka marki KiK i dodaje: nie oznacza to, że nie możemy eksperymentować. Wręcz przeciwnie, nie bójmy się tworzyć własnych, nieoczywistych połączeń. W tym miejscu warto dodać jeszcze jedną, uniwersalną, modową zasadę – nośmy takie stylizacje, w których czujemy się dobrze, to w nich prezentujemy się najpiękniej!
KiK Textil Sp. z o.o.
KiK Textil Sp. z o.o. to firma działająca na rynku od 1994 roku. Na przestrzeni lat osiągnęła status jednej z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Kolebką sieci są Niemcy, ale jej koncept przyjął się już także na terenie Polski, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji, Włoch, Rumunii i Bułgarii. Aktualnie pod szyldem KiK działa ponad 3.500 sklepów, w tym ponad 340 w Polsce. Misją KiK jest oferowanie produktów modnych i uniwersalnych w dobrej jakości, ale niskiej cenie. Poza szerokim wyborem tekstyliów dla kobiet, mężczyzn i dzieci w asortymencie KiK można znaleźć także dodatki do aranżacji wnętrz, akcesoria dla zwierząt i małe AGD.
Biuro prasowe KiK Textil