Prawie 19 tysięcy absolwentów szkół średnich chce w tym roku rozpocząć studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. O jedno miejsce w SGGW ubiega się ponad 7 osób, dwukrotnie więcej niż w Szkole Głównej Handlowej.
W tym roku o 2 580 miejsc stara się 18 735 osób. Tak dużego zainteresowanie studiami w SGGW nigdy dotąd nie notowano. W porównaniu z rokiem ubiegłym, liczba kandydatów na studia jest większa o 1/3. Doskonała kadra naukowa, wysoki i uznawany na świecie poziom nauczania, szeroka oferta kierunków studiów oraz bardzo dobre warunki dydaktyczne i socjalne, jakie stwarza SGGW swoim studentom, to powód tak dużego zainteresowania kształceniem w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Najbardziej obleganym kierunkiem są studia międzywydziałowe z Informatyki i Ekonometrii. Na jedno miejsce przypada tu 30 kandydatów. O jeden indeks na kierunku Turystyka i Rekreacja walczy prawie 21 osób (60 miejsc - 1 856 kandydatów). Chcąc studiować Socjologię przy Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym, przyszły student musi pokonać 14-tu kandydatów. Na Biotechnologię złożono ponad 12 podań na jedno miejsce, a Weterynarię chce studiować 10 razy więcej osób niż przewidziano miejsc na pierwszym roku.
SGGW jest jedyną Uczelnią w Polsce, która w całości prowadzi rekrutację przez Internet. Kandydaci na studia mogą zapisywać się na egzaminy w domu lub przy specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych w siedzibie Uczelni. Dokumenty składane są dopiero po otrzymaniu przez kandydata potwierdzenia o uzyskaniu miejsca na studiach. Przez cały okres przyjmowania zgłoszeń, kandydaci mogą śledzić liczbę składanych deklaracji na poszczególne kierunki. Wyniki egzaminów, także będzie można sprawdzić przy użyciu Internetu. Egzaminy na pierwszy rok studiów w SGGW odbędą się od 6 do 8 lipca b.r. Wyjątkiem są egzaminy na Architekturę Krajobrazu, które rozpoczną się 24 czerwca b.r. egzaminem z rysunku.
SGGW to najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce. Uczelnię, której początki datowane są na 1816 rok ukończyło dotychczas około 70 tysięcy absolwentów. Obecnie 23 tysiące osób studiuje 23 kierunki na 11-tu wydziałach. Prawie połowa studentów uczy się na kierunkach międzywydziałowych.