Rybactwo na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt
studia dzienne inżynierskie, 4-letnie
Absolwenci studiów inżynierskich na kierunku rybactwo powinni mieć opanowaną podstawową wiedzę o środowisku wodnym oraz zamieszkujących go organizmach roślinnych i zwierzęcych. Powinni znać zasady chowu i hodowli ryb, technikę i technologię ich połowów oraz podstawy ochrony środowiska i ichtiofauny, a dodatkowo zasady zabezpieczania surowca i technologię przetwórstwa ryb oraz podstawy ekonomiki i organizacji gospodarowania. Ponadto, powinni umieć posługiwać się techniką komputerową oraz językiem obcym w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się i korzystanie z literatury fachowej.
Gospodarka Przestrzenna na Wydziale Inżynierii Kształtowania
Środowiska i Geodezji
studia inżynierskie dzienne, 3,5-letnie, punkt kształcenia w Chróstniku
k.Lubina
zawodowe studia zaoczne, 4-letnie, punkt kształcenia w Chróstniku k.Lubina
Absolwenci studiów inżynierskich ma kierunku gospodarka przestrzenna będą specjalistami w zakresie kształtowania przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego. Ich wiedza będzie miała charakter wielodyscyplinowy i da podstawy do działalności w zakresie planowania przestrzennego, formułowania polityki przestrzennej na wszystkich szczeblach zarządzania, programowania społeczno-gospodarczego i przestrzennego rozwoju regionów i miast, gospodarki gruntami, programowania infrastruktury technicznej i społecznej, ochrony środowiska i ekorozwoju, zarządzania gminami, powiatami i województwami oraz współpracy z regionami europejskimi. Absolwenci kierunku gospodarka przestrzenna znajdą zatrudnienie w jednostkach opracowujących plany zagospodarowania przestrzennego obszarów wiejskich, w administracji państwowej i samorządowej, na wyższych uczelniach i w instytutach badawczych.
Ogrodnictwo na Wydziale Rolniczym
* specjalności: produkcja
ogrodnicza, kształtowanie terenów zieleni
studia dzienne magisterskie, jednostopniowe, 5-letnie
Absolwent kierunku ogrodniczego będzie dysponował poszerzoną wiedzą z zakresu nauk biologicznych i chemicznych, a także znajomością metod analizy ekonomicznej oraz organizacji i zarządzania. Powinien mieć ponadto wiedzę technologiczną i techniczną z zakresu produkcji ogrodniczej: warzywnictwa, sadownictwa i roślin ozdobnych oraz zakładania i utrzymywania terenów zieleni, a także umiejętność przetwarzania danych przy wykorzystaniu techniki komputerowej i znać język obcy, umożliwiający korzystanie z literatury w zakresie ogrodnictwa. Absolwenci będą mieli opanowane metody prowadzenia doświadczeń oraz niezbędnych analiz chemicznych, jak również być zdolni do przygotowania publikacji z zakresu prowadzonych badań. Powinni również dysponować pogłębioną wiedzą z wybranych dyscyplin humanistycznych.
Towaroznawstwo na Wydziale Nauk o Żywności
studia dzienne dwustopniowe: 3,5-letnie studia inżynierskie oraz 1,5-letnie
studia magisterskie uzupełniające
Studia na kierunku towaroznawstwo dają absolwentowi rozległą wiedzę na temat biologicznych i chemicznych podstaw jej produkcji, przetwarzania oraz aspektów ekonomicznych i prawnych. Absolwent powinien być przede wszystkim specjalistą z zakresu oceny jakości i zdrowotności żywności wykorzystującym najnowsze metody analityczne i techniki instrumentalne. Powinien znać język obcy w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się i korzystanie z literatury zawodowej oraz umiejętność posługiwania się technikami komputerowymi.
Szczegółowych informacji o kierunkach i zasadach rekrutacji udzielają dziekanaty poszczególnych wydziałów.