Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Będzie laboratorium do badania żywności zmodyfikowanej

26 września 2002

Poznań będzie pierwszym polskim miastem, w którym powstanie laboratorium do badania żywności zmodyfikowanej genetycznie – zapowiedział dziś w stolicy Wielkopolski główny inspektor sanitarny kraju Andrzej Trybusz. W całej Polsce będą działać cztery tego typu obiekty. Pieniądze na wyposażenie laboratoriów ma dać Unia Europejska.

Laboratorium będzie badać, czy w danym produkcie są składniki zmodyfikowane genetycznie, a jeśli tak – to w jakiej ilości. Obecnie producenci mają obowiązek umieszczania na opakowaniach informacji, czy produkt zawiera składniki modyfikowane genetycznie. Jednak dopiero w powstającym laboratorium będzie można sprawdzić, czy tego typu informacje są prawdziwe.

Główny inspektor sanitarny kraju przyjechał do Poznania, aby wręczyć Hubertowi Rokossowskiemu – wojewódzkiemu inspektorowi sanitarnemu, nominację na następne pięć lat. Zdaniem Andrzeja Trybusza poznańska inspekcja sanitarna jest jedną z najlepszych w kraju. Już teraz w Poznaniu działa laboratorium do badania żywności, które spełnia unijne normy. Nowe laboratorium ma powstać w stolicy Wielkopolski do połowy przyszłego roku.


POWIĄZANE

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit Mikroorganizmy zamieszkują z...

Na różnych etapach życia nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ulega zmian...

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Opakowa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę