aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dni Pola INNVIGO – sprawdzone technologie i zapowiedzi nowości

22 czerwca 2023
Dni Pola INNVIGO – sprawdzone technologie i zapowiedzi nowości

Tegoroczne Dni Pola INNVIGO odbyły się 21 czerwca w Urbanowicach, gdzie firma prowadzi od kilku lat jedną ze swoich platform doświadczalnych. Tym razem tematem wydarzenia były preparaty i technologie do głównych upraw rolnych w Polsce – zbóż, rzepaku i kukurydzy. Rolnicy mogli także poznać klika tegorocznych nowości, które trafią do sprzedaży już w sezonie jesiennym.

Firmy INNVIGO należy do ścisłego grona liderów polskiego rynku środków ochrony roślin. Zorganizowane 21 czerwca w Urbanowicach Dni Pola były okazją do podsumowania dotychczasowych kluczowych osiągnięć i zaprezentowania nowości ofertowych, jakie zostały przygotowane dla polskich plantatorów.

Po 8 latach działalności INNVIGO portfolio jest imponujące i nadal powiększa się – wkrótce dojdzie kolejna zaprawa, dwa herbicydy zbożowe i fungicyd z funkcją regulatora wzrostu do rzepaku. Wierzę w to, że swoją wiedzą i doświadczeniem mogę wesprzeć zespół INNVIGO i nasze sukcesy będą jeszcze większe – mówił Adam Ciaś, Prezes Zarządu INNVIGO.

Od początku stawialiśmy na zespół fachowców, którzy mają wiedzę rolniczą, techniczną i są partnerami nie tylko dla dystrybutorów, ale również dla sklepów i doradców. Pracują z rolnikami stosującymi nasze rozwiązania, aby wyprodukować jak najlepszej jakości płody rolne, za które można uzyskać korzystne ceny – opowiadał Krzysztof Golec, Wiceprezes firmy.

Dziś INNVIGO ma w dostępnym w Polsce portfolio 64 produkty, a także wiele gotowych zestawów handlowych wraz z rekomendacjami dotyczącymi ich stosowania. Oprócz organizacji w Polsce działają osobne jednostki w Czechach i Rumunii, oddział na Litwie, Łotwie i w Estonii, a sprzedaż zagraniczna jest prowadzona łącznie w 20 krajach – w tym ostatnio także w Portugalii i Egipcie. W związku z dobrymi wynikami sprzedażowymi w Ukrainie, osiąganymi w poprzednim roku mimo trudnej sytuacji, zapadła decyzja o utworzeniu również tam niezależnej spółki. INNVIGO jest także dostawcą technologii do programu Idę po Rekord, współorganizowanego z firmą dystrybucyjną Chemirol, a proponowane rozwiązania pozwalają ustanawiać zarówno indywidualne rekordy poszczególnych gospodarstw, jak i rekordy ogólnopolskie.

Nowości na jesień 2023

Do oferowanych przez INNVIGO produktów i technologii do głównych upraw rolnych – zbóż, rzepaku i kukurydzy – już jesienią tego roku dołączą kolejne nowości:

Cezaro 574 SC, czyli wieloskładnikowy, kompleksowy herbicyd zbożowy do zastosowań jesiennych, zawierający flufenacet, diflufenikan oraz florasulam. Preparat działa doglebowo i nalistnie, zwalczając miotłę zbożową i chwasty dwuliścienne. Jest on przeznaczony do stosowania we wszystkich gatunkach zbóż ozimych, optymalnie w fazie 2-3 liści, w dawce 0,4 l/ha.

Trivino 599,5 SC – to kolejne trójskładnikowe rozwiązanie do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych jesienią w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym. Zawiera on flufenacet, diflufenikan i penoksulam. Również w tym przypadku optymalna faza wykonania zabiegu to 2-3 liście, a dawka wynosi 0,3-0,4 l/ha. Produkt jest polecany na pola, gdzie problem stanowi miotła zbożowa, również ta odporna. Natomiast na takie chwasty, jak chaber, mak i przytulia zalecane jest uzupełnienie zabiegu o dodatkowy komponent – Rassel 100 SC (florasulam) w dawce 50 ml.

Do puli zapraw do zbóż dołącza środek Gamelan 100 FS, który zawiera protiokonazol – bardzo skuteczną substancję z grupy triazoli, stosunkowo od niedawna dostępną na rynku. Ma on rejestrację w zbożach ozimych – pszenicy, pszenżycie i życie.

Następną nowością jest fungicyd o działaniu regulującym do ochrony rzepaku – Durango 375 SC, zawierający dwa triazole – paklobutrazol i difenokonazol. Jest on przeznaczony do stosowania jesiennego i wiosennego, w tym pierwszym przypadku zapewnia lepsze przezimowanie i regulację pokroju, a także wzmocnienie kondycji roślin. Zalecana dawka to 0,3-0,35 l/ha.

Poletka doświadczalne i warsztaty diagnostyczne

W programie Dni Pola były m.in. wizyty na poletkach doświadczalnych i odmianowych, przygotowanych we współpracy z firmami nasiennymi. Mimo burzowej pogody licznie przybyli goście oglądali tam w praktyce efekty stosowania poszczególnych technologii i produktów od INNVIGO oraz dowiedzieli się więcej o nowościach – herbicydach Cezaro 574 SC i Trivino 599,5 SC do jesiennego zwalczania chwastów w zbożach, zaprawie zbożowej Gamelan 100 FS i fungicydzie do ochrony rzepaku Durango 375 SC. Uczestnicy mogli poznać rekomendacje dotyczące doboru preparatów do specyfiki stanowisk i zaobserwowanych na swoich polach problemów oraz skorzystać z porad ekspertów. W namiocie diagnostycznym Andrzej Brachaczek, Dyrektor ds. badań i rozwoju w INNVIGO prezentował stan fitopatologiczny roślin z okolicznych pól i prowadził warsztaty, korzystając m.in. z profesjonalnego sprzętu mikroskopowego i wizualizacyjnego. Dzięki temu plantatorzy odwiedzający Dni Pola mieli okazję poznać kondycję upraw, występujące aktualnie zagrożenia, jak również problemy wynikające z uszkodzeń mechanicznych i zmian morfologicznych tkanek.

Na Dniach Pola w Urbanowicach gościli w tym roku nie tylko klienci INNVIGO z Polski, ale również z innych krajów, w których firma ma odrębne organizacje lub prowadzi dystrybucję swoich produktów. Dzięki temu rolnicy z Mołdawii, Czech czy Słowacji mogli już teraz zapoznać się z rozwiązaniami, które przeszły procesy rejestracyjne w naszym kraju, a w kolejnych sezonach wejdą na zagraniczne rynki.

 

oprac. red. ppr.pl na podst źródło: INNVIGO


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę