OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Z myślą o rozwoju rynku rolnego

24 lipca 2007
Krajowa Rada Izb Rolniczych wspólnie z Krajową Federacją Producentów Zbóż  oraz Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku  i Federacją Związku Pracodawców – Dzierżawców Właścicieli Rolnych podpisała porozumienie z firmą e – WGT Spółka Akcyjna prowadzącą Internetową Giełdę Rolną . Porozumienie obejmuje przede wszystkim  proponowanie działań dotyczących tworzenia i rozwoju systemów rynkowych stabilizujących ceny na rynku towarów rolnych , a także zarządzanie ryzykiem w rolnictwie .

Ponadto wspieranie rozwoju internetowych mechanizmów rynkowych umożliwiających rolnikom w jak najszerszym zakresie uczestniczenie w procesie negocjacji i odkrywania cen równowagi rynkowej towarów oraz rozwój negocjacyjnej platformy handlu towarami rolnymi w Internecie i podnoszenie znaczenia i wpływu producentów rolnych na funkcjonowanie instytucji rynku towarów rolnych , a przede wszystkim giełdy towarowej.

Na platformie internetowej Warszawskiej Giełdy Towarowej co środę, raz w tygodniu  odbywają się   przetargi na skup pszenicy, w których cena  podlega negocjacji. Program ten powstał m.in. z inicjatywy związków branżowych producentów zbóż i rzepaku, przy poparciu resortu rolnictwa i Agencji Rynku Rolnego . Przetarg polega na tym, że podmiot skupujący proponuje swoją cenę, wpisując ją w internecie na platformie WGT. Z drugiej strony cenę sprzedaży wystawiają rolnicy. Platforma umożliwia przeprowadzenie negocjacji cenowych.





POWIĄZANE

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" to organizacja która od lat uderza w polskiego r...

Zdrowie roślin jest podstawą życia i bezpieczeństwa żywnościowego, a zatem stano...

Według systemu informacyjnego FGIS "Argus-Fito" od początku 2025 roku od 7 maja ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę